| precious30 a întrebat:

Am iesit cu un tip aproape 2 luni.Totul mergea aparent bine...doar ca intr-o zi nu mi-a mai raspuns la tel,sms-uri,mesaje pe facebook,etc. Am reusit sa dau de el la tel si mi-a spus ca are niste probleme si cam atat, iar peste putin timp mi-a trimis un sms in care a scris ca vrea sa ne despartim pentru ca nu vrea sa ma raneasca mai tarziu si ca momentan nu se mai simte in stare sa aiba o relatie (asta se intampla acum 3 zile ). Dupa asta i-am trimis un sms si i-am spus ca solutia nu este sa se izoleze de prieteni dar fiecare face ce simte. Nu ne-am certat absolut deloc si nu inteleg ce s-a intamplat.Mie imi este foarte dor de el si nu stiu daca are rost sa ii spun.Mentionesc ca eu am aproape 19 ani,iar el aproape 20, chiar peste o saptamana este ziua lui.Ce parere aveti? Sa ii spun acum sau sa il caut atunci? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Eu cred ca n-ar mai trebui sa te intereseze care a fost motivul adevarat.Pur si simplu nu a mai vrut si n-a fost asa de barbat sa-ti spuna in fata ce si cum.De ce ai vrea un barbat asa?
Lasa-l in pace ca tot tu vei pune la suflet.De ce mai conteaza motivul?

6 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

In primul rand tu ar trebui sa aflii de ce a hotarat sa se desparta de tine si care a fost mai exact motivul. Poate a avut o problema in familie sau poate a cautat o scuza pentru a se putea cupla cu altcineva. Nu vad insa niciun motiv care te-ar impiedica sa ii spui ce simti fata de el si sa ii spui ca iti este dor de el. Eventual ai putea sa-l suni de ziua lui si sa stabiliti o iesire in oras la un suc, care ar fi un context mai adecvat pentru marturisirea sentimentelor. Altfel reactioneaza acea persoana daca exista acel contact, atat fizic, cat si vizual. Nu iti pot garanta ca baiatul mai tine la tine, dar nu ai absolut nimic de pierdut daca incerci. Succes big grin

Răspuns utilizator avertizat
| iubesc a răspuns:

Indifernt daca are o problema importanta sau nu, era normal sa iti spuna si tie ce s-a intamplat insa nu te vede importanta si te-a ignorat.

| RAY a răspuns:

Asa mult il iubesti in 2 luni incredibil

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru SarcasticallyPunished):

Nu sunt rautacios dar nu cred in iubiri de astea dupa 2 luni