| byllutza19 a întrebat:

Am o relatie de 3 ani si ceva.eu si iubitul meu am trecut prin multe ca sa ajungem aici, iar acum cateva saptamani ne-am certat deoarece i-am gasit mesaje de la o fata in telefon.am vrut sa ne despartim, iar in acest timp in care am fost certati eu am iesit de 2 ori cu un baiat, ne-am impacat si i-am spus ca am iesit cu acel baiat, iar acum dupa ce ne-am impacat. a aflat maicasa ca eu am iesit cu acel baiat, si incearca sa ne despartim, nu vreau sa ne despartim, dati-mi cateva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Pai ce treaba are maica-sa cu relatia voastra? Ea stie prin ce ai trecut tu? Nici mie nu mi-ar conveni sa vad mesaje de la alta pe telefonul prietenului meu, cu siguranta as fi procedat ca si tine! Nu ar trebui sa te simti vinovata ca ai iesit cu altul atata timp cat nu l-ai inselat big grin daca doar ai iesit cu el, ii explici asta prietenului tau, daca te iubeste ar trebui sa inteleaga. Ar trebui sa-l rogi sa-i spuna mamei lui sa nu se bage in relatia voastra, ea o sa-i aleaga si sotia?! Chiar daca e mama lui, trebuie sa accepte ca si baiatu mamei greseste. Nici o fata nu e obligata sa suporte umilinte! Daca el prefera sa asculte de mama lui, e cam grav pentru ca veti avea probleme si dupa aceea, sincer sad o sa va tot dirijeze viata iar daca el e asa usor influentabil, iti va fi tare greu cu el! Doar el poate lamuri aceasta situatie, el poate pune picioarul in prag cu mama lui! Eu zic sa discuti cu el, daca tine asa mult la tine, e dispus la orice, asa zic eu happy Ar trebui sa aprecieze faptul ca ai fost sincera cu el si i-ai spus chiar tu ca ai iesit cu acel baiat!

3 răspunsuri:
| amanda33 a răspuns:

In primul rand felicitari pentru corectitudinea textului! L-am citit de 3 ori ca sa inteleg ce ai spus.

Nu va despartiti si gata daca nu vrei. Ia-ti iubitul de manuta si cere-ti iertare (((Daaaa, fa lucrul asta) ca ai iesit cu altul in oras, explica-i ca te-ai simtit tradata de el si ca ai crezut ca el nu mai tine la tine. Spune-i ca iti pare rau pentru ce ai facut ( si pentru ce nu ai facut oh go on ) incearca sa lamuresti (DAR CU CALM) ce e intre el si tipa aia si intreaba-l ce vrea? Sa se ia dupa gura mamei sau dupa ce simte el? Spune-i ca o relatie de 3 ani e prea lunga deci cu multe lucruri comune in trecut si prea frumoasa ca sa fie aruncata pe apa sambetei.

Eu nici acum nu inteleg de ce preferati sa va certati si cum ajungeti la neintelegeri, cand e mai simplu sa comunicati cu persoana iubita, sa aflati lipsurile si neajunsurile si sa incercati sa le umpleti?

Succes!

| AnonimA a răspuns:

Buna pai de ce ai umblat cu alt baiat?happyil iubesti sau nu? eu stiu ca daca iubesti pe cineva nu umbli cu altul acum na e pb ta

si incearca s ail convingi pe el ca nu vrei sa ve desptongue

bafta

| gyovany95 a răspuns:

E o cauza pierduta! el avea sms d la o alta fta, wow...il lasi, daca stati de 3 ani impr presupun ca esti cel putin draguta si o sa poti sa. ti refaci imd viata. In ceea ce priveste iubitu tau, odata ce a gresit, o s. o faca si a-II-a oarawhistlingblushing...atuni cand iubesti cu adv, nu faci nimic d genu, e clar ca s. a plictisit, iar in ceea ce o priveste ma mama lui, nu are rost si daca tu ai iesit cu altu inseamna ca nu asteptai nimic de la el, si ca v-ati impakt din prostie, nu astepta un baiat ci fa. l sa te asteptehappy