| anonim_4396 a întrebat:

am ignorat un baiat la inceput, dupa care i am zis ca am si iubit, si acum il vreau inapoi dar el nu ma mai vrea..si nu stiu ce sa fac sa i castig atentia din nou... povestea e cam asa: l am cunoscut anul trecut in mai, ne am intalnit de vreo trei ori, el ma mai suna dupa aia, eu nu prea ii raspundeam la tel, dupa aia se facea el suparat si nu ma mai cauta cateva zile. dupa aia iar ma suna sa ne intalnim, dar eu nu voiam sa ies cu el din cauza ca aveam altele pe cap nu ca nu mi placea de el, dar nu i am spus asta, dupa aia el a fost p; ecat pentru doua luni sa lucreze in strainante, dupa care a revenit in tara si m a sunat sa ne vedem si cateodata nu i raspundeam, cand ii raspundeam ii spuneam ca nu stiu o sa ne vedem noi vedem cand si tot asa, pana ne am intalnit pana la urma in ianuarie, dar i am spus ca nu vreau sa fiu cu el ca nu pare un baiat de incredere, si ca am si iubit, el s a suparat foarte tare, s a enervat, mi a spus ca l am dezamagit si nu m a mai sunat timp de o luna, pana cand in februarie m a vazut in oras cu iubitul si se uita f urat la el, dupa ce a vazut ca m am despartit de el sa merg acasa, m a sunat, dar nu am inteles prea bine ce zicea la tel ca nu prea avea logica, adica n am inteles dc m a sunat, asa si de atunci iar n am mai vorbit timp de o luna si ceva, pana m am intalnit cu el in martie, si mi pupa mana, mi a zis ca tot frumoasa am ramas, si mi a zis sa iesim o data, si i am zis ca am prieten si a a zis ca n are nimic daca iesim si noi o data la o plimbare si am zis ok, si la final a zis ca vrea sa ma mai sarute inca o data si ne am sarutat, apoi dupa ce am ajuns la mine acasa m a sunat si mi a spus ca iar l am facut sa se gandeasca la mine, ca mereu pateste asa, uita de mine, dar cand ma vede iar se gandeste, insa cand l am intrebat peste cateva ore ce face era rece, imi dadea raspunsuri scurte in mesaje, dpa iar nu am vorbit deloc timp de doua sapt pana mi am dat eu un check in cu iubitul pe facebook si iar s a bagat in seama sa intrebe daca e iubitul meu,, si mai multe, era cam nervos si m a intrebat cand ne vedem ca el trebuie sa plece iar pentru doua luni la lucru si i am spus ca nu stiu..mai vedem si vorbim, si iar au trecut doua saptamani fara sa vorbim, pana ne am intalnit iar din intamplare, eram cu iubitul si am comandat un taxi, si din coincidenta a venit el (e taximetrist am uitat sa specific) si m am urcat daca era comanda, si in timp ce ma ducea acasa imi spunea ca nu inteleg unde l am gasit pe prietenul meu, ca arata naspa etc, asa la final a vrut iar sa ma sarute si ne am sarutat, dupa ce am ajuns acasa mi a dat apoi un mesaj ceva de genul "ma tot gandesc dar nu inteleg ceva, tu ai plecat cu taxiul si el pe jos" si i zic de unde stii ca a plecat pe jos..si mi zice"stiu sau o fi avut vreun mercedes parcat" si i am zis ca nu.a plecat si el cu taxiul, apoi doua saptamani iar nu am vorbit, pana l am sunat eu ca ma certasem cu iubitul si i am zis ca a avut dreptate si ca nu mi mai place de prietenul meu si el imi raspunde scurt "pai du te si cauta pe altul nu mai pierde timpul" si mi a zis ca el nu poate sa aiba o relatie cu mine ca trebuie sa plece din tara si nu vrea sa stea sa se tot gandeasca la mine..si doua luni a fost plecat...asta era prin mai si de atunci ma tot ignora, iese cu alte fete le da like uri pe facebook cateodata nici nu mi raspunde la mesaje imi zice ca a uitat sau cand imi raspunde e rece, i am spus ca sunt si virgina chiar, sa nu creada ca intre bine si fostul a fost ceva serios, insa imi spune ca nu l mai intereseaza acum, mda si deja a trecut o luna si ceva de cand nu am mai vorbit cu el? ce pot sa fac sa il recastig? sa nu mai par asa interesata de el? ca probabil acum ma crede disperata dupa el ca l am tot sunat de f multe ori iar el niciodata in ultima vreme, ce sa fac?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum cred ca eu personal nu mai am ce face sad depinde doar de el acum, daca va simti ceva ma va cauta el. daca nu asta e, sper sa fie fericit

| SeeDifference a răspuns:

Cred ca el s-a saturat sa alerge atata după tine, eu zic sa alergi si tu putin sa vezi daca mai simte ceva!

| Dariusuu a răspuns:

Adevărul e că ai întârziat mult, atunci când el te-a vrut tu nici nu l-ai băgat în seamă. Probabil că e supărat pe tine cine ştie, dacă nu te bagă în seamnă dispari din viaţa lui o perioadă până îţi dă un semn.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dariusuu):

Eu cred ca ma uraste chiar... oricum nu am mai vb cu el de o luna.e posibil sa ma mai caute vreodata in viata asta? ..de fapt degeaba intreb de unul si de altul. ..depinde doar de el

| Dariusuu a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil daca i dai motive.

Daca nu te cauta da-i pace, nu e singurul baiat de pe lumea asta.

Succes!

| Cristiann25 a răspuns:

Unii zic sa-l lasi asa intr-un mod de parca a gresit el cu ceva.Pai ce vrei nu s-a milogit destul de tine? Eu unul daca ma refuzai adio nici ca te mai cautam.Sunt atatea fete pe pamant nu inteleg de ce unii baieti stau si se umilesc la o fata.Ti-o meriti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristiann25):

Da exact..astea sunt sfaturi de doi lei cica: lasa-l in pace ca daca e de tine, vine el..ma lasi, ce aiurea, si mai ascultam eu de ei...stiu ca mi o merit si ca am fost proasta..probabil si lui in atata timp i-o fi trecut de mine.e naspa, nu stiu ce sa zic, nu mai am ce face

| Cristiann25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu intelegi ca am vrut sa te critic dar asta e adevarul.Eu sunt omul care spune direct nu ce ar vrea altii sa auda.Nu puteam sa-ti zic "lasa-l sa te caute el daca te iubeste etc". Acum na incearca sa vorbesti cu el si spune-i ca-ti pare rau, ca nu mai esti ca inainte! Succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristiann25):

Ma tem ca nu mai am ce face. Am incercat asta luna trecuta si nici nu vrea a asculte.n am mai vb cu el de o luna. m am gandit mai bine si cred ca de fapt o sa l ignor in totalitate..si asa stie ca s disperata dupa el... daca il mai si sun iar par ca o disperata de aia ce vrea sa l lege langa ea Si nu e deloc sexy sa i te oferi pe tava..ca barbatilor le place sa vaneze... daca vrea sa ma caute daca nu sa fie sanatost

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristiann25):

L-am pierdut

| Cristiann25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e acum sa-ti fie invatatura de minte si sa nu mai procedezi asa pe viitor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristiann25):

Da cred ca merg sa mi o traga ca nu mai rezist...decat sa mi o traga unul de care nu mi place...macar stiu ca de el mi a placut, si mi asum ce o sa fie