| rikki_2469 a întrebat:

eu am prieten de 7 luni de zile. el are 21 de ani iar eu 13 big grin stiu ca pare ciudat waiting o diferenta de varsta cam mare, foarte mare laughing dar asta e. acum 2 seri ne-am cam certat. mai mult eu m-am luat de el ca am auzit de la niste prieteni ca... oh go on ma inseala si nu tine la mine ci doar isi bate joc. phbbbbt si eu acum ma luasem de el si i-am pus foarte multe intrebari si i-am spus niste lucruri care l-au facut sa stea pe ganduri. devil bun, atunci, in aceea seara l-am chemat la mine la poarta( eu stau la tara big grin) happy. si l-am sarutat, si el a spus daca sunt bine. eu am spus ca sunt bine cu un mic zambet pe buze si i-am spus ca e mai bine sa luam o pauza. el imi face mie: ce?! tu iti bati joc de mine?! laughing si l-am mai sarutat de vreo 3-4 ori si am plecat in casa. el dupa ce a plecat ma suna si imi spune iarta-ma iubire pentru tot ce am facut iarta-ma laughing eu am ramas :O cand am auzit asta. fac eu in gandul meu " ce are baiatul asta? despartirea lui cand a fost in italia l-a facut sa tina la mine?laughing. el a fost plecat in italia timp de 1 luna de zile si cand a plecat eu habar nu aveam si m-a durut foarte mult aceea clipa si acel gest. am plans foarte mult dupa el dar incet incet am zis ca viata merge mai departe fara el. asa, si cum spuneam. atunci ne-am impacat din nou laughing. bine, am vorbit la tel pana la vreo unu jumate noaptea waiting. a doua zi, m-am dus la o prietena in sat cu o fata. si era si el pe acolo cu ceilalti baieti. l-am invitat in casa dar el era suparat pe mine. statea pe pat si era tacut. atunci eu m-am dus la el, si m-am urcat pe burta lui laughing rolling on the floor am vrut sa il sarut si sa il intreb ce are da nici sa ma sarute nu a vrut crying era suparat pe mine de seara ce trecuse din cauza catorva lucruri spuse de mine big grin. cu toate ca am 13 ani dar gandesc mai matur de atat. bine, seara cand sa plecam acasa am auzit de la fata cu cu care am fost in sat la aceea prietena ca el s-a dus la o curva raluca si acum e acasa la ea eu am facut ca toti nebunii cand am auzit. eu il sun pe el si imi spune ca era acasa nu l-am crezut si i-am spus:" pai cine stie prin patu cui stai acum si stii ce? ma mira cum de ai reusit sa imi rapsunzi la tel. " si apoi i-am inchis telefonul si el mi-a trimis mesaj: " cine ti-a spus unde sunt avea dreptate " eu am ramas :O:O adica cum asa? ai inebunit? :O si de atunci nu l-am mai sunat decat dupa vreo doua ore si el imi raspunde :" ce vrei" doamne mi-am facut cruce laughing. i-am inchis telefonul si mi-a trimis un mesaj: de azi inainte faci ce vrei. am crezut ca mor cand am vazut. si dupa jumate de ora ii trimit si eu mesaj: inainte sa fac ceva ce am sa regret mai bine sa imi spui daca ai tinut la mine sau am fost bataia lui de joc. el mi-a raspuns :" am tinut la tine" vai:X:X ce tare a fost:X :d si nu am mai raspuns la sms. dupa, pe la vreo 12 imi da sms cflaughing eu i-am spus : da deja ti sa facut dor de mine? el: stii bine ca nu pot sta fara tine si dupa nu am mai spus nimic. si aici sa incheiat. nici aseara nu mi-a mai raspuns la telefon nici mie nici prietenului lui cel mai bun care e " fratele" meu. si nu e prima oara cand ma insala, adica in 7 luni de zile de 3 ori sa repetat dreseala asta la el. dar am trecut peste. si s-a vazut ca tine la mine dupa felul cum ma privea, cum vorbea cu mine pur si simplu il adoram. adevarul e ca ma tot insela ca de la alte fete ii ofereau ce nu ii dadeam eu. nu m-am culcat niciodata cu elhappywinking. intrebarea mea este de ce face toate astea? sa ma faca geloasa? stie bine ca mor de gelozie si vrea sa joace dur. dar eu i-am spus ca : daca tu imi faci zilele amare si am sa ti le fac ca atare! da nici ca am de gand sa il las fiindca am luptat pentru el in 7 luni de zile si am riscat foarte multe
. pentru mai multe detalii id: fathanebuna
raspunsul care ma poate ajuta cu ceva primeste vot+fundita

2 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Mda. pai sincer isi cam bate joc de tine,el e mai mare nu realizezi ca stie sa manipuleze fete? Oricat de matura ai fi tu el tot are avantaj fata de tine pentru ca are experienta,nu prea cred ca te iubeste asa cum visezi tu. Te insala pe fata si tu inca mai stai cu el? scuza-ma ca iti zic dar este o prostie. Sfatul meu este sa renunti la el pentru ca nu merita,ori il faci sa nu te mai insele, ori va despartiti, te insala pe fata nu iti dai seama ca nu ii pasa? A si sa nu faci greseala sa te culci cu el. Mult succes si sanatate!

| Evelyn666 a răspuns:

Dupa cum a spus si Lamaitzza toata dragostea asta se cam intampla in capul tau. tot ce face el e sa-si bata joc de tine si sa te faca sa suferihappy. E constient cati place de el si profita de ceea ce numesti tu "maturitatea unui copil de 13 ani" happy. Daca ai fi la fel de matura precum te descrii tu tiai da seama ca se foloseste de tine si ca ( sa fim seriosi ) are mai multe de vazut la o fata de varsta lui decat la una de 13 happy.