| Yoanna15 a întrebat:

Am in clasa mea un baiat, si mi se pare dintr-o data tare dragut, dar problema e ca eu sunt foarte timida... cher si ma balbai cateodata, si mai pe scurt nu vorbesc cu el si alte chestii. El nici nu cred ca ma observa uneori, as vrea sa indraznesc cateodata de exemplu sa ma duc sa ii pun mainile la ochi si sa ghiceasca cine e... dar nu am tupeul necesar pentru asa ceva. Voi cum credeti ca as putea sa ii atrag atentia asa timida cum sunt eu. Dar cum as putea sa il fac sa ma placa, ziceti-mi si mie niste scheme socare de agatat un baiat care nu prea iti da importanta. Si cum as putea sa devin o fata mai tupeista? >Mersi:*:

Răspuns Câştigător
| Constantin1963 a răspuns:

Buna! Poti de exemplu sa-l intrebi ceva la o materie.Fa te ca nu intelegi si roaga-l sa te ajute sau daca el nu stie la o materie oferate sa-l ajuti.Dar in ambele situatii trebuie sa vorbesti cu el.Si eu am fost timida si inca mai sunt putin dar trebuie sa-ti dai seama ca atunci cand o sa termini scoala o sa ai nevoie de job si in orice job trebuie sa comunici cu cei din jur sa-ti impui punctul de vedere.Trebuie sa socializezi sa-ti faci prieteni.
P.s Gandeste-te ca nimeni nu e perfect incearca sa fii mai deschisa si colegi si prieteni te vor ajuta sa fi mai vorbareata.
Bafta!

1 răspuns:
| Drakul a răspuns:

Pai incerca sa iesi din zona de timiditate si incearcalaughing. Pana la urma cat de rau poate fiwinking