| mymyalexutzzza a întrebat:

Ma numesc Alexandra si am 15 ani. Stiu ca va suna stupid ceea ce am sa va zic dar chiar am nevoie de ajutor. Imi plsce un baiat din liceul la care sunt si eu, din clasa a IX-a. Este un baiat foarte simpatico, are niste ochi albastri superbi si mereu are o privire de copil innocent. Am aflat cateva lucruri despre el de la o colega: este in zodia fecioara( nu ca arc conta zodia, pentru ca nu schimba cu nimic destinul niste simboluri astronomice), ii plac foarte mult copiii, nu il suporta nici o fata din clasa lui(nu stu cum cineva ar putea sa nu-l suporte), este vorbaret, nu are prietena si are un extraordinar talent la desen.Acum doua zile am facut rost de id-ul lui de la o colega de-a lui de clasa, i-am dat add, mi-a dat accept iar singura problema e ca nu am curajul sa vorbesc cu el, sunt foarte timida, nu stiu cum as putea incepe sa-i vorbesc, mi-e frica sa nu par ridicola. As vrea sa-I atrag atentia intr-un mod pozitiv, bineinteles. Stiu ca veti spune ca trebuie sa fiu asa cum sunt eu, dar in preajma lui ma schimb radical, uit de totul si de toate, sunt euforica. Si nici nu cred ca m-ar observa deoarece sunt destul de multe fete care il vor. Va rog mult sa ma ajutati cu niste sfaturi. In ultima vreme nici nu mai sunt eu, toata lumea spune ca m-am schimbat, cineva chiar m-a intrebat daca m-am drogat. X_x Ce ar trebui sa fac? Cum as putea scapa de aceasta timiditate cumplita? Cum as putea sa-i atrag atentia? Va rog mult sa ma ajutati si ptomit fundita

Răspuns Câştigător
| Barbiiiiie a răspuns:

Poti sa il iei cu frumuselu ceva gen "sall. cf..cmz...etc" incearca sa-l cunosti mai bine ar trebui sa ai rabdare sa vezi ce persoana e. dar nu numa pe mass mai iesiti si voi..va mai plimbati si asa o sa iti dai seama ce fel de persoana e mai poti sa il tragi de limba sa aflii anumite lucruri ce te ineterseaza. Ial cu frumuselul si ai sa vezi ca totu o sa fie bine.
Dupa ce o sa il cunosti mai bine nu cred ca o sa mai fii timida.
Mult succes. Fundita:?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi că te-ai îndrăgostit, și este prea devreme.
De la el din clasă nu-l place nicio fată, cum se face că restul ba?
Nu lăsa impresia că ești disperată după el, lasă-l și pe el să acționeze. Când și cum, numai timpul vorbește. Ești mică, încă pentru suferință sentimentală.
Nu mai lăsa sentimentele să te controleze.
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| Charis a răspuns:

Pey ai putea sa ii tragi atentia prin a vb cu el despre desen cum ai spus uh este talentat la desen si banuiesc ca si ii place sa deseneze. Si incearca si uh sa vb cu el despre desene si dupa iti spun eu ca o sa discutati de mai multe. Cel mai greu este inceputul si pe parcurs o sa incepi sa iti dai drumul la vb. Bafta. Sper sa reusesti sa vb cu el. Succeshappy

| QuickTip a răspuns:

Pai eu zic sa nu te bagi uh q el in seama k o sa i se para k esti disperat.stiu din proprie experientawinking incearca sa iti faca cineva cunostinta q el big grin si daca te place asa cum esti o sa vorbeasca el cu tine. dar daca nu eu zic sa nu te mai chinui pentru ca o sa suferi