| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am o mare dilema, eu sunt o fata de 15 ani, tupeista, increzuta, indraneata, si niciodata nu imi este frica sa spun lucrurilor pe nume si direct. Cu toti baietii sunt foarte deschisa si pot sa vorbesc orice, insa acum, recent, am cunoscut un baiat cu care nu pot sa scot doua cuvinte pe gura, sunt timida si imi este frica de rezultate, nu stiu cum se poate asa ceva, parca nu as fii eu... Acest baiat a vrut sa ma sarute iar mie imi place foarte mult de el insa i-am dat o palma fara sa vreau, cum as putea sa intru in vorba cu el? Cum as putea sa vorbesc fara sa imi fie rusine? Cum as putea sa-i atrag atentia? Si de ce sunt mai rusinoasa cu el decat cu restul baietiilor, ajutati-ma este prima data cand mi se intampla si nu stiu cum sa reactionez. sad crying sad crying Dau funda pentru cel mai bun si ajutator raspuns! :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Răspuns Câştigător
| BSwwatch a răspuns:

Te-ai gandit tu ca esti asa cum te-ai descris...da se pare ca cineva ti-a "intrat in sufletel" si te-a dermascat ca nu esti cea ce vrei sa pari.Nu te panica, este normala reactia ta, palma data are si ea un raspuns favorabil, a "procesat" baiatul respectiv ca a fost o palma prsarata cu sentimentehappy, se mingaie pe obraz si e feritit ca o simte.Ai o simpatIe si-o atractie fata de acel baiat, poate fi dragoste?! Legat de cu sa te compori cu el..nu trebuie" sa faci nimic special, fi asa cum esti el te-a remarcat asa, asa sa fii, naturala si fara sa pari cea ce nu eti, ca apoi sa descopere ca esti cu totul altfel!

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te-ai indragostit, il iubesti, fi tu insuti

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Tu spui ca esti mai tupeista, adica mai baietoasa si e normal sa iti fie usor sa vorbesti cu baietii, iti sunt niste prieteni poate mai buni decat fetele, dar acum te-ai indragostit si iti e frica de ceva. unora chiar le plac fetele mai baietoase, oricum fi tu insati si totul se rezolva.

| Bianca1001Bia a răspuns:

Pai, fii tu insuti.

| DakotaRoyse a răspuns:

Yep, categoric ești atrasă de el, indiferent dacă vrei sau nu să recunoști.
Du-te la el cu tupeu și cere-i scuze pentru palmă, poate reușești să faci o conversație happy Eventual dă-i și un pupic pe obrazul lovitbatting eyelashes

| Azµre a răspuns:

Fii naturală nu trebuie să te comporți în niciun fel dacă te place, va face el pasul nu tu.

| gogoɴicɑ a răspuns (pentru Azµre):

Ce pas sa mai faca saracul daca i-a dat deja o palma? rolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru gogoɴicɑ):

Să o mai încaseze și pe a doua laughing, de obicei după o palmă îți dai seama dacă fata te place sau nu laughing

| gogoɴicɑ a răspuns (pentru Azµre):

X_x Prea multa violenta laughing

| Azµre a răspuns (pentru gogoɴicɑ):

Cum se spune, bărbatul trebuie să se mai și supună din când în când laughing

| gogoɴicɑ a răspuns (pentru Azµre):

Eu credeam ca mereu devil

| Cosmotel a răspuns:

Comporta-te normal si fii sincera cu el. Ai vrea sa-ti ghiceasca gandurile? Asa ceva nu e poate! laughing
Si nu te mai lasa aiurea intimidata ca-s prostuti baietii si la 18 ani, varsta este ceva relativ.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

I-an-auzi! frumoasa povestea! pacat ca s-a terminat asa repede!

| PurceluAtomic a răspuns:

Si pana acu 15 ani erai baiat?

| angrydriver a răspuns:

Esti mai rusinoasa pentru ca el e mai special si esti mai timida fiindca ti-e frica sa nu-l pierzi. fii originala ca daca nu vei tine legatura cu el isi va gasi pe altcineva

| bv3004 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa fii tu insati. fa rost de nr baiatului, si da-i un mesaj, cum ca iti pare rau. vezi ce zice! daca face pe interesantul, nu iti calca mandria in picioare, ca baieti mai sunt!

| Luca_Marius_1996 a răspuns:

Fii tu insati si spune-i ceea ce simti pentru el. cel mai bine ar fi sa va intalniti sa discutati despre ce s-a intamplat.