| maria_9426 a întrebat:

Buna

Am in scoala un baiat de care imi place. Amandoi suntem in a 10-a dar nu in aceiasi clasa. Ma inteleg bine cu doua colege de-ale lui, si un baiat.

Eu vreau sa intru in vorba cu el. Stiu ca el ar trebui sa faca primul pas dar cred ca nu strica daca eu grabesc putin lucrurile.

Cum ar trebui sa ma port astfel incat el sa ma abordeze?

Nu vreau sa par disperata dupa atentie sau ceva.

Se exclude si sa-i spun la o colega de-a lui ca imi place de el. De id nici nu mai vorbesc ca este cel mai penibil mod de abordare, parerea mea.

Nu stiu care sunt posibilitatile si ce trebuie sa fac.

Va rog mult un sfat, parere, ceva. orice.

Multumesc!

Va dau funda:*

2 răspunsuri:
| madycumada a răspuns:

Bunahappy!
Nu astepta sa faca el primul pas. Daca e timid, nu il va face. Intra tu in vorba cu el. Incearca sa te apropii de el.

| ToxyckUuhhh a răspuns:

Pai parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa vb cu el nu fi timida spune-i fara ezitare doar voi 2 sau un alt mod dai de inteles prin gesturi, glume si felul cum te porti cu el, de exemplu poti sa faci glume si sa stai in jurul lui sper sa te ajutewinking