| anonim_4396 a întrebat:

am intretinut relatii oarecum sexuale cu prietenul meu, adica s-a pus peste mine, dezbracati fiind, si el a ejaculat lichidul acela din inainte de sperma, nu stiu cum se numeste, dar a ejaculat prea aproape de zona mea intima. Sunt in perioada asa numita nefertila. E posibil sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| SorinelF86 a răspuns:

Acel lichid e lichid preejaculator si contine foarte putini spermatozoizi, e aproape imposibil sa ramai insarcinata doar din acel forte putin lichid, daca a fost cantitate mai mare aia e deja sperma, dar si asa e destul de greu sa ramai insarcinata daca nu a intrat in interiorul zonei tale intime, totusi pe viitor ati putea fi mai precauti, orice se poate intampla

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lichidul acela de care spui tu se numeste lichid preejaculator si da, contine spermă. Acel lichid cand el este excitat, are rolul de a lubrifia capul penisului inainte sa o bage in tine, la fel si tu ai un lichid care umezeste vaginul inaintea orgasmului, el are rol de a pregatii zona pentru ca penisul erect sa intre usor sa alunece daca vrei, in tine fara sa ti cauzeze durere. Ce vârstă ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ejacularea inseamna eliminarea spermei
ejaculare inainte de sperma nu exista
relatiile sexuale presupun o penetrare a vaginului nu suirea peste tine

acum exprima te sa se inteleaga ce zici tu acolo si poate pe urma o sa primesti si sfaturi ca din ceea ce zici nici nu ai facut sex si ai fi al doilea caz de conceptie imaculata din istorie

| DanFunie a răspuns:

Nici atat, e imposibil!

| SaStiiCaAmUitatCumMaCheama a răspuns:

Nu, aia nu e sprema, e un fel de... inainte de sprema si nu functioneaza

| AnneBrooks a răspuns:

Va multumesc tuturor!