| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am și eu o problemă.
Ieri împreună cu prietenul meu nu că am întreținut relații sexuale, dar pur și simplu ne masturbam într-o oarecare măsură.
La un moment dat el și-a scos organul... deja cred că este pe înțelesul tuturor.
Și chiar în clipa aceea a avut loc procesul de preejaculare, el s-a atins în zona sa intimă iar apoi pe mine acolo.
Și nu pot înțelege, este posibil să rămân însărcinată de la lichidul acela?
Pentru că în diferite surse scrie că poți iar în altele că nu este posibil așa ceva...
Cum să înțeleg normal?
AJUTOOOOOR vă rog! sad sad

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"el s-a atins în zona sa intimă iar apoi pe mine acolo"

mai specific dacă se poate

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru lamurirea ta corecta, trebuie sa intelegi ca din penisul aflat in erectie pot sa se scurga 2 feluri de lichide, care sunt complet diferite atat ca aspect, cat si al cantitatii si al modului de eliminare si anume : LICHIDUL PREEJACULATOR si LICHIDUL SPERMATIC
1.) De regula existenta si prezenta LICHIDULUI PREEJACULATOR se poate observa in jurul meatului urinar (deschiderea uretrei), sau atunci cand este in cantitate mai mare, acest lichid poate sa se intinda ca o pelicula fina pe toata suprafata glandului penian (capul penisului), sau chiar sa se si scurga aproape imperceptibil cum se intampla de obicei, pe toata durata cat penisul este mentinut in stare de erectie. Dar trebuie specificat si faptul ca acest lichid se scurge intr-o cantitate mica, foarte mica sau si aceea ca in cazul unor barbati acest lichid preejaculator poate sa lipseasca complet. Lichidul preejaculator este trasparent, incolor si destul de lipicios si din acest motiv NU poate fi confundat cu SPERMA. De asemenea in mod absolut sigur in continutul sau NU exista spermatozoizi. INSA pot sa existe spermatozoizi dar numai in cazul in care barbatul respectiv a ejaculat SPERMA in urma cu 3-4 ore si pe urma NU a URINAT
2.) LICHIDUL SPERMATIC, este diferit de lichidul preejaculator, atat ca aspect fiindca de obicei seamana cu ''smantana'' fiindca are o culoare albicioasa, este vascoasa si este eliminata BRUSC, RAPID, in mod ''ERUPTIV'' sub forma a 5-8 jeturi de sperma care se produc in decursul a a circa 5-10 secunde. Bineinteles ca in continutul celor circa 3-4 ml/cm cubi de sperma autentice care este eliminata in timpul primei ejaculari exista cateva sute de milioane de spermatozoizi.
Multa sanatate!

| Crackman a răspuns:

N ai nimic. Trebuia sa bage degetul adanc si sa ai tu cea mai proasta zi cu dedicatie de la cel de sus sa se intample ceva