| anonim_4396 a întrebat:

acum 2 zile a intretinut relatii sexuale cu prietenul meu dar neprotejati, el a scos-o la timp, dar a ejaculat pe zona mea intima, azi trebuie sa imi vina menstruatia si a venit, dar nu am aceleasi dureri abdominale ca inainte, tot am dureri dar mai usoare, e posibil sa fiu insarcinata chiar daca mi-a venit menstruatia? Am citit undeva ca pot fi nu stiu ce sangerari ale sarcinii, habar n am. Stiti ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza cercetarilor stiintifice si a studiilor medicale efectuate s-a stabilit si dovedit ca in mod CERT/INCONTESTABIL este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina in cazul in care sexul a fost intretinut in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, avand ca reper sigur ultima menstruatie. In aceste ultime 9-10 zile a fiecarui ciclu menstrual, NU poate exista un ovul viabil in uter, deci reiese ca si daca sperma ajunge in vagin din greseala sau in mod intentionat, NICIODATA nu se poateform ao sarcina. In concluzie te poti linisti fiindca nu exista absolut nici cel mai mic pericol in situatia ta. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Puteai sa ramai si daca nu isi dadea drumu' atat timp cat contactul a fost neprotejat (e adevarat, riscul e mai mic insa). Incercati sa fiti constienti de riscuri si, cum a spus darrio2007, informati-va inainte de a face ceva, nu dupa!

| darrio2007 a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar dupa 2 zile. Mai informati-va si voi INAINTE sa o faceti. Daca ti-as spune ca ai ramas insarcinata ce ai mai face acum? Cu „habar n-am" poti face un copil foarte dragut. Nu esti insarcinata, stai linistită.

| andreeaaaaalexandraaaaaa a răspuns:

Nu mereu se manifestă la fel, depinde.
Nu cred că ești insarcinată dar dacă tot esti intr-o confuzie mergi la o farmacie si cumpară un test de sarcină nu-i scump și ai grijă data viitoare folositi si voi protectie.

Toate cele bune. ^.^