| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am iubit, dacă am ieșit cu un băiat la mișto seara fără sa fac ceva cu el, sa ma sărut, doar am vorbit și atât, se consideră înșelat?

35 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru iubitul tau, da. Ca nu te va crede ce ne-ai spus noua aici.

| RAY a răspuns:

Tipic romancelor

| Violleta2022 a răspuns:

"Acum 12 ore Ioanna_Mădălinna_1999 a intrebat:
Bună, am iubit, dacă am ieșit cu un băiat la mișto seara fără sa fac ceva cu el, sa ma sărut, doar am vorbit și atât, se consideră înșelat?"

Da, se considera ca ti-ai inselat iubitul, odata ce ai iesit sa flirtezi cu altul, demonstrand ca nu-i poti fii loiala actualului iubit si nici respect nu ai pentru el.

Hai sa te intreb ceva similar:
Daca tu l-ai vedea pe taica-tu ca iese cu alta femeie la plimbare, rade, glumeste cu ea, flirteaza, o saruta... crezi ca o inseala pe mama ta, sau nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Relatie de rahat in cazul asta, daca nici unul nu va respectati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se, sau nu se, important este ce consideră iubitul tău.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Considera înșelat

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă consideră înșelat, e înșelat. Acum decizi dacă îl anunți și ceri iertare sau continui clandestin.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei să ai o relație pe termen lung sau să vă despărțiți la următoarea ceartă. Învață să îl respecți și el va face la fel.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu vreau la oraș, el la țară. Asta vă desparte acum, din start. Asta se rezolvă prin sacrificiu ( unul din voi renunță la idealul propriu) sau prin compromis. Alegeți amândoi un loc care să satisfacă pe ambii.
De exemplu o stațiune turistică balneară care să aibă ambele caraceristici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am ales-o ca model, nici sat, nici oraș, dar are și unele și altele.

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Asta înseamnă o prietenie adevărată.

| Hammurabi a răspuns:

Depinde în ce lume trăiești.
Într-o lume de oameni normali, nici un iubit normal n-ar avea pretenția să te izoleze de toată lumea, să nu mai vorbești cu nimeni, să nu mai râzi la glumele nimănui, să nu te mai comporți ca orice om normal.
Așa că, vezi care sunt pretențiile iubitului tău, și analizează singură dacă mai e cazul să-ți pierzi timpul cu el.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Nu ma izolează, a zis ca nu am voie sa ies cu alți băieți dacă am relație cu el

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce consideră el că înseamnă "să ieși"?
Dacă te întorci de la muncă sau de la școală cu un coleg, nu înseamnă că ai ieșit cu el.
Dacă stai de vorbă cu un vecin, iar nu înseamnă că ai ieșit cu el.

Dar dacă un alt tip te invită în oraș sau oriunde altundeva, e normal să nu accepți, atunci când ești într-o relație cu altcineva.
N-ar avea logică.
De ce ai ieși cu un alt tip dacă nu ar există nici o altă intenție oricât de infimă, ori din partea ta, ori din partea lui? Care ar fi rostul?
Nici un tip de pe lumea asta nu invită o fată la "ieșit" fără să aibă o intenție, o speranță. Toți știm chestia asta. Inclusiv prietenul tău.
Deci?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar din punctul de vedere al prietenului tău, dacă aș fi în locul lui, eu te-aș lăsa să faci absolut orice vrei, să te comporți cum vrei. Libertate totală.
Pentru că ceea ce faci, mi-ar spune foarte multe despre tine. Suficient de multe, încât să-mi dau seama dacă e cazul să continui cu tine, sau dacă trebuie să dispar și să-mi văd de viața mea.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Am ieșit la mișto cu ăla, nu am nici o treaba, dar nu consider ca sunt curva cum m-a făcut el ca fiind ca asta înseamnă când ieși cu cineva

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte bine cum gândești.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți explica ce înseamnă "am ieșit la mișto"?
Dacă el spune că a făcut sex cu una la mișto, e ok pentru tine? laughing
Deocamdată contează ce ai făcut, mai puțin motivația.
"la mișto" nu prea înseamnă nimic. E o vorbă aruncată.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Da, e ok, la mișto cum am zis, nu am avut nici o intenție sa ma cuplez cu băiatul acela sau sa fac ceva, în schimb el, da, eu am refuzat!

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, dar ce rost a avut să ieși cu el?
E o motivație absurdă chestia asta cu "la mișto". Bineînțeles că n-o înghite prietenul tău.

| VoidEternal a răspuns:

Nu-ti inseli prietenul doar pentru simplul fapt ca vorbesti cu alti oameni. Nu e nici neaparat un semn bun daca i-ai ascuns asta, dar asta e alta discutie.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Știe ca am ieșit și m-a făcut curva

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Well, reacția lui e cam dura, dar simplul fapt că ai ieșit la o întâlnire în doi cu acel tip, nu e un semn bun așa cum ziceam. Sunt de acord cu Hammurab, acel am ieșit "la mișto" nu înseamnă nimic.

| Whitemen a răspuns (pentru anonim_4396):

W boyfriend

| anonimuIl a răspuns:

Nu se consideră înșelat.

| anonim_4396 explică (pentru anonimuIl):

Nu vreau sa cunosc pe altul, am ieșit pur și simplu

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile sunt foarte schimbătoare când au ocazia.

| anonim_4396 explică (pentru anonimuIl):

Nu, nu sunt genul, nu se va mai întâmpla, nu fac sex cu toate scârbele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ști nici definiția înșelatului? laughing Nu se consideră înșelat, dar nu sti când deodată într-un mod neprevăzut se aprinde flacăra iubirii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum depinde la ce te-ai gandit cand ai iesit cu el. Daca in mintea ta vrei mai mult atunci poti sa te simti putin vinovata.

| Miruna333 a răspuns:

Pe tine te-ar deranja daca iubitul tau ar face acest lucru? Da-ti raspunsul singura.

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Da

| Danny28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci pe tine te-ar deranja daca iubitul tau ar iesi cu alte fete, dar ai pretentia ca pe el sa nu il deranjeze cand iesi cu altii? Interesant, ce pot sa zic?

| ionur a răspuns:

La voi e normal totul.

| Endy22 a răspuns:

Se considera ca esti "prajita"