| ClaudiaAmalia a întrebat:

am la scoala un baiat foarte dragut si imi place de el. azi o prietena de-a mea l-a intrebat daca ma place si a zis ca nu... dar dupa se uita la mine si zambea imi place foarte multe de el si as vrea sa vorbesc cu el. dar nu stiu cum. in pauza mereu stam impreuna si mancam. vorbim radem. si sta numai langa mine, iar eu din faza de azi nu prea am priceput nimic. Ma puteti ajuta? Va rog.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te pot ajuta cu un simplu sfat, numai daca tu imi explici ce s-a intamplat in " faza de azi". Si nu uita ca, fara sa o iei drept jignire, mereu vei primi raspunsuri la nivelul " calitatii" intrebarii tale, a exprimarii tale.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeadadea a răspuns:

Daca nu ai curaj sa ii spui in fata, trimite-i un mesaj pe facebook sau pe mess! Dar te-as sfatui sa il trimiti vineri ca 2 zile sa nu va vedeti si el sa aiba timp de gandire!
P.S Cati ani ai?

| PiticuMik a răspuns:

Pai.vorbeste cu el pe facebook sau skype sau YM si intreaba-l. dar sa fie de preferabil Vineri sau Sambata ca 1-2 zile sa nu va intalniti. apoi vezi ce iese big grin