| Mihaela_Claudia_1990 a întrebat:

am luat anti YASMIN, acum sunt in perioada celor 7 zile mai exact a 4a si nu mi-a venit ciclu, mentionez ca pe parcurs am luat si niste pastile naturiste pentru infectie urinara, este posibila o sarcina? multumesc

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inca nu e tarziu, menstra poate veni si in a cincea zi a pauzei. dar daca ai luat alte pastile, e ra obligatoriu sa te protejezi cu prezervativ, mai ales ca preparatele naturiste, vandute ca suplimente alimentare contin adesea tot felul de substante nepermise (tocmai fiindca nefiind medicamente nu le verifica nimeni), asa ca nu stii daca nu interferau cu contraceptivele. E posibila o sarcina daca nu te-ai protejat si menstra nu apare, mai ales ca nu stii exact ce continea preparatul luat si poate, foarte usor, sa fi continut antibiotice.

| superdorex a răspuns:

Fa-ti un test sa fii sigura, sa arunci orice urma de indoiala!