| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un răspuns urgent și explicit, vă rog. Problema mea este următoarea : Acum 8 zile am avut contact sexual protejat cu iubitul meu pentru prima dată, iar durerile sunt burtă au fost îngrozitoare, imi venea să plâng de durere așa că ne-am oprit. Menstruația mea este una neregulată, timp de 2 luni mi-a venit pe aceeași dată, iar acum, a 3-a lună a întârziat. Am făcut o infecție urinară, ma durea foarte tare când urinam și ma duceam foarte des la toaletă. Am luat niște pastile recomandate de medic timp de 5 zile, astăzi este a 3-a zi iar durerile de ovare și de rinichi sunt îngrozitoare. De la pastile s-a rezolvat partea cu urinatul, mi-a trecut. Teama mea este să nu fiu însărcinată, un test de sarcină nu pot face deoarece ma gandesc ca ar influența cu ceva rezultatul testului de la pastile. După calculele mele eram in perioada nefertilă. Țin să menționez că am ciclu menstrual de aproape 4 ani

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Mai exista un test de sange, pe care-l poti face DUPA 14 zile, care ar putea detecta sarcina.
In orice caz, daca foloseai prezrevativul nu faceai nici o infectie urinara si nici nu te supuneai riscului de sarcina.
Sa nu uitam si de bolile cu transmitere sexuala, mai ales cand baiatul nu mai este virgin si considera ca prezervativul il musca de cuc, preferand sa se expuna la orice risc sexual, fara prezervativ.
De ce dumnezeu va place sa riscati cu pretul sanatatii voastre?

| Vash96 a răspuns:

Nu stiu, stau in Ialomita.