| GabrielaH6 a întrebat:

Am luat Ellaone după 4 zile de la contactul sexual, nu ştiu dacă a fost ceva dar după 3 zile mi-a venit menstruația şi a durat 6 zile, a fost destul de mult. există riscul să fi rămas însărcinată?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se putea formula un raspuns cert sigur si corect este nevoiede a fi stiut in a cata zi a ciclului menstrual numarat cu incepere din prima zi de menstruatie, a fost administrata pastila Ella One. Doar stiind aceasta informatie se poate formula un raspuns si nu simple pareri, presupuneri subiective, Multa sanatate!