| Melita12 a întrebat:

Buna am mai postat o intrebare in legatura cu prietenul meu acum vreau sa va intreb ce parere aveti despre mine. sunt umpic "disperata" adica daca imi doresc ceva trebuie sa am in acel moment. gelozia ma distruge sunt genu de fata care gandurile ma omoara de exemplu iubitu trebuie sa vina dupa mn si imi spune ca nu poate atunci stiu ca nu mai am sanse sa dorm de atatea ganduri ma deranjeaza la mn ca nu pot sta in casa imi place sa ies cu fetele si chestia asta il deranjeaza mult si alt defect care il mai am imi place sa fiu in centrul atentiei. sunt zodia leu ce sfaturi imi dati dragi mei?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Cu timpul o sa te invete viata sa te temperezi. O sa inveti ca gelozia nu iti face rau decat tie si atat, ca nerabdarea aduce uneori dupa sine catastrofe, ca iesitul exagerat ajunge sa iti faca viata prea monotona si ca nimic nu te va mai implini si ca dorinta de a fi in centrul atentiei cu orice pret te poate duce de multe ori la ridicol.
Si eu sunt tot leoaica dar am reusit sa imi stapanesc de mica toate aceste porniri. Inca le mai am, dar in masuri normale si atunci cand trebuie.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din moment ce iti cunosti defectele si punctele minus,singurul lucru care iti ramane de facut e sa lupti sa te indrepti si sa-ti depasesti defectele.
Niciodata viata nu va merge asa cum doresti cand te astepti sa-ti faca ea tie favoruri si nu tu,ei.
Cauta sa fii perfecta,sa nu ai nimic sa-ti reprosezi tu,tie si echilibreaza-te.
Lasa geloziile,lasa nerabdarea,lasa micul egoism si puternicul orgoliu,educa-le, ale tale sunt si poti.
Si-o sa fi prima care o sa fie multumita in pielea ei, iar dupa tine vor veni si ceilalti, uimiti de persoana exceptionala care esti(ma rog, care vei fi devenit intre timp!).
Discuta cu tine si indreapta-te.

| neutrino a răspuns:

Probabil ca esti prea alintata si pana cand nu-ti vei gasi "nasul" care sa te vindece nu vei veni cu picioarele pe pamant.

| cristimihailov a răspuns:

Scuza-ma, dar cuvantul razgaiata este pe aproape cuvantul pe care il cauti.

Nu te ascunde in spatele zodiei.