| anonim_4396 a întrebat:

Am mancarimi in zona intima si cred ca am facut a sutia mia oara candida ca deja ma sturasem sa tot fac la tratamente.Ideea e ca mi s-a intamplat a doua oare cand pun lomexinul crema local sa iau foc. Efectiv dupa ce aplic lomexinul, ma ia o mancarime de imi vine sa sar pe pereti.E normal? inainte nu pateam asa ceva

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori in situatii destul de rare pot sa apara/ sa se produca unele manifestari de intoleranta precum senzatie de arsura sau de intensificare accentuata a mancarimilor, care pot sa dispara in timpul tratamentului sau sa persiste mai multa vreme. De asemenea, exista si posibilitatea de a apare unele reactii alergice si in toate cazurile ori de cate ori apar semne de intoleranta, sau reactii alergice, tratamentul cu Lomexin trebuie intrerupt imediat si sa te adresezi medicului care ti-a recomandat/prescris unguentul sau farmacistului.

| CristianaMaria a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cam in jumatate de ora dispare mancarimea.De la ultima candidoza am inceput sa manifest mancarimea asta in urma aplicarii lomexinului.Doctorita a spus ca lomexinul e cea mai buna si puternica crema...si de la ovule nu am avut niciun fel de reactie.Maine voi cumpara cervugid si continui cu lomexinul local.Nu am fost la ginecolog pentru ca deja e prea mult.e a treia oara in mai putin de jumatate de an cand fac candidoza din nimic si nu imi mai permit sa arunc cu milioanele pe consultatii. Sper sa treaca cu ovulele de cervugid.Si apropo, daca continui asa cu lomexinul, imi poate face vreun rau daca mancarimea dispare?

| Mihaelablabla a răspuns:

Incearca sa folosesti nidoflor.