| Mariagplll a întrebat:

Este normal sa am mâncărimi în zona intima? Am doar 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Daca nu e nici o posibilitate de boala cu transmitere sexuala
si ai igiena personala buna
atunci ar cam trebui sa te duci la doctor, pentru ca nu e normal

| Iote a răspuns:

Deloc! Mergi la medic.

| Anyo1988 a răspuns:

Hmm asta e ceva mai delicat insa cred ca treaba e in felul urmator. Banuiesc ca ti-a crescut " puful " acum cativa anisori pentru ca asa ar fi normal insa daca cumva a intarziat si abia acum incepe sa creasca atunci e posibil sa fie normal. Daca ti-ai inceput viata sexuala atunci este posibil sa ai o problema si in cazul asta nu pot spune ca e chiar normal dar cred ca se poate trata daca mergi la un control si ti se recomanda tratamntul potrivit. Sper sa fii ok si sper ca nu te-ai speriat nu e o chestie de viata si moarte insa face parte din viata cumva deci mergi mai departe, experimentezi si inveti. Succes

| Mariagplll explică (pentru Anyo1988):

Nu mi am început relația sexuala... Nu știu cum s o manifestat asta

| Anyo1988 a răspuns (pentru Mariagplll):

Daca nu ti-ai ras pufuletul si nu este increstere mergi la doctor pentru ca ceva nu este in regula, imi pare rau ca ai aceasta problema insa nu trebuie sa iti fie teama si nici jena nu esti nici primul si nici ultimul om care trece prin asta nu te panica toate se rezolva doar trebuie ferificat si tratat la timp. Mult succes si ai grija de tine

| Silviullet a răspuns:

Ai facut ceva schimbare? Te ai ras prima data? Ai inceput viata sexuala?