| Iony19 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru, pentru ca nu mai stiu cum sa procedez. Acum 4-5 luni, am fost cu un tip vreo' 6 luni, a fost totu dulce.pana a intervenit monotonia, si fosta prietenului, care s-a tot bagat intre noi, si a reusit sa ma faca sa cedez. Ne-am despartit, dar am ramas mici. Am aflat ca s-a combinat cu o fata de la el de la antrenament, ca sunt de ' ceva timp impreuna si ca merge ok relatie. Totu frumos, pana intr. o zi, cand am primit mesaj de la el intrebandu-ma ce fac, cum imi merge. i-am zis ca sunt bine, si ca mi. e tare dor de el. Pentru 2 saptamana, plecase prietena lui in cantonament, si vorbisem sa ne vedem. Ne-am intalnit, am stat de vorba, mi-a zis ca nu prea ii place cum decurge relatie cu aceasta tipa, deoarece e prea copila. L-am atacat putin cu asta, si cand a plecat m-a sarutat. Am ramas putin uimita. Trecuse ceva timp, ii venise iubita din cantonament, cand peste o saptamana aflu ca s-au despartit. Ne-am intalnit intamplator pe strada am stat vorba, si am decis sa ne mai intalnim. De vreo' luna, vorbesc cu el zilnic, ne vedem destul de des' mereu cand ne vedem ma saruta, ma ia in brate...si am vb cu el, daca vrea sa ne impacam, si mi-a zis ca ii este aiurea fata de mine, ca atunci cand ne-am despartit stie ca am suferit, ca nu mai vrea sa ma mai vada asa, pnm. Azi ne-am intalnit, a fost lfl de dulce, dar aceeasi faza ca ii este aiurea. Am vb cu el, si mi-a zis ca nu poate sa se reindragosteasca de mine, ca d'asta mereu cand ne vedem ma saruta, ca vrea sa se indragosteasca de mine, dar nu mai poate. I-am zis ca, pentru a reusi sa te reindragostesti, trebuie sa exista si cuvinte dulci, mai multa atentie, dar n-a zis nimic. I-am zis ca poate' dar nu vrea, dar el a zis ca ii este aiurea fata de mine... Il iubesc, si sincer, vreau sa ne impacam. Ma puteti ajuta cu un sfat? Va rog frumos.

5 răspunsuri:
| Anastasia13 a răspuns:

Explica-i ca tu inca il iubesti, si ca poate asa considera el in postura asta, de amici, in care sunteti, dar ca poate daca va veti mai acorda o sansa, va simti cu totul altfel. Explica-i ca daca mai incercati, el nu pierde nimic, iar tu suferi si asa, ca nu-l poti avea si inca il iubesti. Explica-i totul cu rabdare, si poate va intelegehappy.

| AlQaeda a răspuns:

Moamăăă...ce de cuvinte...

| DyaDya a răspuns:

Poi el intru`un fel cauta o scuza adica din ce spui u mai sus evita pentru ceva... cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el clar sa sa-i explici ca faptul cu "reindragostitul" nu e un raspuns cert. sa iti spuna clar ce vrea si daca mai vrea sa fie cu tine... adica u pnm nu pooti sta dupa fundu lui respecta`te pe tine insuti si dati seama ca daca el nu vrea o relatie iti pierzi timpul si hai ca de timp ai destul sa cunosti baieti dar faza e ca iti faci iluzi si nu e bine pentru tine. cel mai bine e sa vorbesti clarkiss daca evita atn clar are ceva de ascuns sau efectiv nu vrea sa fie cu tine ci doar asa saruturi ocazional

| CurlyBlonde a răspuns:

Ummm in primul rand trebuie sa stabiliti unde va aflati cu relatia voastra la acest punct, baietii dau raspunsuri clare, tu esti ce-a care nu pune intrebarile corecte, intreaba-l clar daca vrea sa fiti impreuna, lasa-ti pentru un moment dragostea si ce a fost la o parte, si vedeti unde va aflati.
apoi gresesti prin faptul ca il lasi sa te sarute chiar daca voi sunteti la statusul de "fosti iubiti " nope, fostii iubiti care doar se intalnesc ocazional nu ar trebui sa se sarute, apoi incearca sa ii arati faptul ca tii la el prin fapte, si nu vorbe, ca daca ii vei turui intruna ca tu il iubesti etc etc etc o sa te ia de-a gata si nu te va pretui asa cum trebuie, de aceea pentru el un sarut cu tine e ceva la oridinea zilei ca stie ca nu ai nimic impotriva si sincer, daca va sarutati, poate ai fi in stare sa te si culci cu el, de ce ar vrea sa se comita intr'o relatie cu tine cand are toate chestiile astea de la tine, si poate si sa fie cu alta in acelasi timp ca deh, nu a zis nimeni ca sunteti impreuna laughing
"Am vb cu el, si mi-a zis ca nu poate sa se reindragosteasca de mine, ca d'asta mereu cand ne vedem ma saruta, ca vrea sa se indragosteasca de mine, dar nu mai poate." pe bune? laughing cat de oarba trebuie sa fii

| Iony19 explică:

Scuze' m-ai sus era "... am ramas amici"