| Nextone a întrebat:

Am mare nevoie de o indrumare, sunt pe clasa a 12a si nu stiu cam spre ce facultate sa ma indrept...Sunt la liceu la profilul servicii, contabilitate.As prefera o facultate din Cluj sau Timisoara si as vrea sa ajung sa lucrez in domeniul asigurarilor, finante-banci sau asistenta sociala.Cam cu ce medii se intra? Va multumesc! scuze categoria

3 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Si eu dau anul viitor la o facultate la timisoara, la universitatea de vest(UVT).O sa aleg feaa(fac de economie si administrarea afacerilor) apoi deomeniul informatica -economica(IE) caci imi doresc sa fac si ceva informaticabig grin

| cherrybomb a răspuns:

Eu tot la profilul economic- contabilitate am facut si stii ce usor mi-am gasit de munca ca secretara si in paralel voi face si facultateahappy
te sfatuiesc sa mergi la facu la un profil de conta

| cuvant a răspuns:

Salut,
eu iti sugerez finante banci si apoi pe parcursul facultatii ceva cursuri pentru inspector asigurari.
In asistenta sociala merita lucrat dar nu cu salarii mari deci foarte putini iau salarii mai mari de 1200 RON, acesta se poate face de placere.
Mediile de intrare din cate stiu undeva la 8, 50- 9.00 depinzand foarte mult de facultati.
Succes