| Andreeadma a întrebat:

Buna,am menstruatie neregulata, in luna Iulie mi-a venit pe 23 iar luna aceasta nici pana acum nu a venit.Am simptomele de menstruatie dar aceasta nu apare, am avut un petting dar fără ejaculare.De ceva timp urinam frecvent iar ieri când am fost la baie ma durea pe sub burta si ma ustura.Deja mi-a întârziat 5 zile.Esti șansa sa fi răcit? Simptome de sarcina nu am deloc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti racita si nici insarcinata si nici ciclul nu inatrie, fiindca este de tip neregulat, deic vien cand vrea el.
Nu stiu de ce tot spui ca-ti inatarzie ciclu, odata ce caracteristica principala a unui ciclu neregulat este sa vina NEREGULAT, deci termenul de "intarziat" nu se foloseste niciodata la acest tip de ciclu, fiindca nu face sens si nu are nici o logica.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te speria ca de la petting este imposibil sa ramai gravida!

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca te ustura cand urinezi, mergi la medic!

| FindMyName a răspuns:

Este ciclu neregulat, asa ca ii vine când îi arde lui cheful. Și eu tot neregulat am, mi-a venit luna asta de doua ori.