| Danielageorge a întrebat:

Bună ziua, luna aceasta am fost la ovulatie pe 3 sau 4, contactul sexual l-am avut in seara de 2 spre 3, ideea este ca de ieri ma duc cam de 8 ori pe zi la baie sa urinez si inainte mai mult de 3 ori nu mergeam, astăzi simt niste usoare dureri de burta si o secretie apoasa asa foarte puțină si o oarecare stanjenare de astăzi cand urinam dar la sfarsit, e vorba de sarcina? Tin sa spun ca nu mi-a venit menstruatia

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sexul a fost neprotejat, fiind facut in plina perioada fertila, da, poti fii insarcinata, dar sarcina nu poate fii detectata acum, fiindca este inca in stare celulara.

Un test corect de sarcina se poate face dupa 21 de zile, de la ultima partida sexuala.in perioada fer

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste urinatul frecvent, este posibil sa fie vorba de o infectie urinara sau o boala cu transmitere sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL ca dupa trecerea a numai 2 saptamani de la data posibilei fecundari a ovulului sa apara chiar si cea mai infima simptoma de sarcina avand in vedere ca implantarea ovulului fecundat in tesutul ENDOMETRULUI se realizeaza dupa ce au trecut circa 8 -11 zile de la ovulatie.
Daca ovulatia a avut loc in data de 3 sau 4 Mai, actualul ciclu menstrual ar fi urmat sa se termine ieri sau astazi (18 sau 19 Mai) si in consecinta durerile de burta si secretia apoasa ar putea reprezenta mai degraba simptome PREMENTRUALE, fiindca in cazul in care sarcina formata s-a implantat in UTER, niciodata nu apar astfel de manifestari cum ar fi cele descrise de tine.
Trebuie sa mai astepti cel putin 2-3 zile pentru a sti care este situatia real existenta in acest moment. Multa sanatate!

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| orailibrail a răspuns:

Ai fost virgina?
E normal sa ai un disconfort, daca ai fost virgina.
Nu ai cum sa ramai, insarcinata in perioada ciclului menstrual

| Danielageorge explică (pentru orailibrail):

Nu am fost virgină, si nici menstruatie.
Menstruatia trebuie să îmi vina si imi întârzie

| orailibrail a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata inaintea ciclului si nici in perioada ciclului menstrual.
Ai fost virgina? Arunci s-ar justifica disconfortul d
Si mersul la toaleta

| Danielageorge explică (pentru orailibrail):

Am avut act sexual la ovulatie acum înțelegi?