| anonim_4396 a întrebat:

Dupa vreo 3-4 ani de menstruatie regulata, acum, de 2 luni este neregulatasad aceasta luna, au trecut deja 35 de zile si inca nu mi-a venit, cu toate ca am simptomele specifice, pe care le-am avut in fiecare luna.

Luna trecuta, cu o zi inainte sa imi vina stiu ca am stat pe rece si mi-a intarziat 3 zile. Din cauza la o luna in care mi s-a dereglat, sa continue asa si lunile viitoare?

Nu luam in calcul relatiile sexuale, pentru ca toate au fost in regula si nu am simptome de sarcina, ci de menstrutie. dar nu mai apare...

Ce mi-ati putea spune?

Multumesc! :-)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Ce ti-ai putea face?
Bea ceai de cretisoara si un ecograf pelvian.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Fa o ecografie ginecologica. Chisturile ovariene pot da dereglari menstruale.

| Miree a răspuns:

Poate ai răcit şi din această cauză îţi vine neregulat acum. Oricum. Este un semn de întrebare dacă până acum ţi-a venit regulat şi acum nu. Te sfătuiesc să prezinţi problema aceasta doctorului de familie. El te poate ajuta mult mai bine decât noi!