| akiki a întrebat:

am nevoie de ajutor! am 16 ani si la sf scolii eu si iubitul meu ne.am despartit. facand o paranteza o sa va spun ca din cls 2 m.am inteles f f f bine cu un coleg de cls(george). in clasa a 5 a plect la alta sc, dar am continuat sa ne vedem si sa ne sunam. in timp ce eram fata. n fata amutea pentru cateva secunde si apoi zicea oau nu te.am recunoscut. dar intr. o zi a venit la liceu la mine si ne.am imbratisat si stateam pe banca imbratisati. iubitul meu atunci era f gelos si de asta ne.am si despartit. eu il placeam mult pe george dar nu aveam de gand sa ne combinam.

revenind la povestea propriu zisa, dupa despartire euam vazut un alt baiat pe nume alex. mi. a placut de el si pe perioada vacantei am vb si ne placem reciproc.

iar acum nu stiu ce sa fac caci simt ca. l plac extraordinar de mult pe george... deoarece el ma cunoaste cel mai bine... si totusi daca ma comb cu el si lucrurile nu merg, ne vom pierde prietenia?

si acum imi amintesc ca. n cls a 7. a cand george era plect la alta sc am vb intr. o seara cu el la telefon si m. a intrebat daca eu il plac. in mom ala eu il placeam dar nu vroiam sa. i spun da si am inceput sa. i vb f urat ceva de genu. "bai baiete nu te uiti in oglinda? " nu sunt genu care jigneste dar... nu stiu ce sa intampolat... please help!

3 răspunsuri:
| Andreea20000 a răspuns:

Buna!

In legatura cu fostul tau iubit de care te-ai despartit la sfarsitul scolii ar cam trebui sa uiti deoarece daca pana in momentul de fata el nu te-a cautat inseamna ca lui ii este mai bine asa.In legatura cu George ar fi bine sa ramai asa cum esti,dar privind dintr-un alt unghi ar fi bine sa te combini cu el,daca aveti aceleasi sentimente bineinteles. Vreau sa detaliez motivul pentru care ar fi mai bine sa te combini cu George,sa vedem...el te-ar intelege mai bine,te-ar sprijini, te-ar iubi,ti-ar fi aproape,dar privind dintr-un alt unghi nu ar fi bine sa te combini cu el,ca apoi sa va despartiti si sa nu mai fiti nici prieteni.Dar parerea mea ramane aceeasi,daca voi veti fi impreuna, nu vad de ce v-ati desparti, daca totul ar fi bine si frumos...Cel mai bine ar fi sa te apropii de George si sa vezi ce-si doreste de la tine.In privinta cu Alex, va fi trecatoare dragoste si te vei desparti si de el la fel cum te-ai despartit si de fostul!

O zi buna, Andreea!

| Emmilia a răspuns:

1 dc ai lasat atata loc? 2 comb cu george pare sa fie un baiat de treaba care ar trebui sa te inteleaga si merita sa incerci

| Oaty a răspuns:

Din cate am cititbatting eyelashes ai nevoie langa tine de un baiat care sa te inteleagathinking iar Geroge s-ar incadra perfect in conditiile tale. iar daca spui ca el te-ar intelege cel mai bine dc sa nu incerci? va cunoasteti de mult timp si asta e un avantaj ati copilarit impreuna pot spune si nu multi trec prin asa ceva in perioada copilariei. eu spun sa fi sincera cu el daca el simte ceva pentru tine fi si u sincera cu el nu degeaba te-a intrebat daca-l placi. iar faza cu jignitulaughing niciodata nu e prea tarziu pentru scuzehappy deci calm down:* spune-i ce simti cand intrati intr-o discutie profunda legata de voi 2 iar la problema cu pierderea prieteniei nu credhappy spune-i TOT ce crezi inainte de a fi cu el. asa ve-ti lua decizia corecta:*:* Te pup sper ca ti-am fost de ajutorbatting eyelashes:*:*