| MelindaSimona a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Imi place de un baiat de un an si el cred ca stie asta. Toate fetele din scoala il plac.(si el mi-a zis o data asta si a zis ca nu stie pe care sa o aleaga si ca isi da seama ce fata il place dupa comportamentul ei) sau cel putin l-au placut. il am in lista de Messenger si de FaceBook si cand vad ca intra nu ma pot abtzine sa nu il salut. Cum asi putea sa nu il mai plac? deci am incercat de prea multe ori sa nu il bag in seama dar nu reusesc...Deci m-am saturat.toate fetele se dau la el.il roaga sa le semneze pe maini etc. asi incerca sa ii zic ca il plac (ceea ce cred ca stie) dar nu stiu cum.is oleaca timida. Ce sa fac? Cum sa il uit? ca altceva nu stiu ce pot face. Cel mai bun raspuns primeste Fundawinking

Răspuns Câştigător
| geanyna19 a răspuns:

Cred ca tipul e prea curtat de fete.Mi s.a intamplat si mie ceva asemanator cu un baiat pe care nu puteam sa.l uit.Atunci cand placi pe cineva iti este greu sa il ignori. Sfatul meu este sa il ignori o perioada, iar el fiind obisnuit ca toate fetele sa il bage in seama si banuind ca tu il placi poate va fi un pic uimit de atitudinea ta indiferenta si va incepe sa te abordeze.Merita sa incerci. Daca nici asa nu merge ar trebui sa iti indrepti atentia catre alt baiathappyNu incerca sa ii spui ca il placi pentru ca nu cred ca te va lua prea in serios, tu nefiind singura lui admiratoare.Incearca sa il faci sa te placa sau fa-ti curaj si spune-i ceea ce simti iar daca el nu va avea o reactie prea buna, incearca sa ramai prietena cu el.O prietena buna happy SUCCES funda big grin?

1 răspuns:
| claudiuDK a răspuns:

Ar trebui sa iii spui fara frica fiiindca nu cred ca ai ceva de pierdut. daca il placi spune-i intre 4 ochi unde doar tu si cu el puteti discuta problema aceasta