| Luisa221 a întrebat:

Hei! Lui ii plac fetele inalte,cu ochii verzi,eu le am pe amandoua,doar ca el o place pe prietena mea. Uneori cred ca ii plac aceleasi lucruri ca si mine,de exemplu lui ii plac mai multe genuri de filme,printre care si cele de comedie,care imi plac si mie.El este si genul mai prietenos si afectuos cu toata lumea, mai ales cu fetele.Si cu mine s-a comportat frumos dar a fost totul din "prietenie", nu insemn nimic pentru el.Il intrebase cineva pe un site daca mai cunoaste fete de la liceul meu si el a scris vreo 3-4 fete, printre care si eu si prietena mea...dar la toate fetele a scris 2 nume (Amalia Andreea) si la mine a scris doar "Luiza"...stie cum ma cheama si chiar nu stiu de ce m-a scris asa.Cand mai ies in oras cu prietenii,uneori mai vine si el dar sta mai mult pe langa prietena mea care o place,pe mine dabea daca ma baga in seama si uneori parca ma ignora.El nu este genul de baiat timid si mai ales ca lui ii place sa se inteleaga bine cu toata lumea, nu stiu de ce se comporta asa.Nu caut neaparat o relatie,vreau sa fim prieteni mai buni, dar nu stiu cum sa fac asta.
Funda!

9 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Scrie-i pe un bilet anonim ca ai vrea sa va cunoasteti mai bine. Pe parcursul timpului, fii atenta la reactia lui dupa ce a citit biletul. Asaa, duupa, scrie-i alt bilet in care sa ii spui sa va vedeti undeva.

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Nu te mai uita asa mult la Disney...

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Ai o problema cu asta?

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Da.Una foarte mare

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Pastreaz-o pentru tine. Chiar nu imi pasa

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si girafele sunt inalte si, daca le pui lentile de contact, pot avea si ochii verzi. Cu toate astea nu cred ca alesul inimii tale ar combina o girafa.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))) vai nu mai pot de ras.

Draga mea, stereotipurile astea gen "mie imi plac fetele/baietii cu ochii kaki, sa aiba 1, 05 inaltime etc" sunt niste aberatii. NICIODATA nu o sa formam cuplu cu cineva care se incadreaza in ideea ta de stereotip. Daca iti plac baietii inalti, cel mai tare vei iubi un scund, daca iti plac brunetii, vei avea parte de blonzi etc. Cam asa functioneaza viata.
Concluzie : degeaba zici tu ca ii plac fetele inalte si cu ochii verzi. In prietena ta a vazut acel ceva pe care il cauta el de fapt.Si nu in tine.
Nu mai incerca sa i te bagi pe sub piele. O sa creezi un haos total si te vei certa si cu prietena si cu multe alte persoane.

| NameHarris a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el poate nu te cunoaste foarte bine!