| Timeeeaaaaa a întrebat:

am nevoie de ajutor,vreau sa merg neaparat la strand si trebuie sa imi vina ciclul, ce as putea sa fac ca sa nu imi vina o luna ciclul sau macar cateva zile, fara sa imi fie frica ca o sa imi vinahappy.si fara prostii

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Menstruaţia NU se poate amâna/întârzia ( o face ea singură, câte-odată... şi-atunci vă "impacientaţi" )!

Cel mai bun sfat ţi l-a dat byianka, îţi pui ob-uri ( şi să ai la tine mai multe, de rezervă, s-ar putea să trebuiască să le schimbi DES dacă te bălăceşti în apă )!

6 răspunsuri:
| DrZzz a răspuns:

Nu poti face nimic sad

| Jhfdfd a răspuns:

Poti lua anticonceptionale big grin, adica astea se folosesc cu 3 scopuri : 1. regleaza menstruatia
2. amana menstruatia
3. te proteje
aza de sarcina big grin

OO poti incerca si vitamina k thinking posibil sa fie buna happy
`Succesbatting eyelashes

| bursuc001 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Unde-ai citit tu că tabletele anticoncepţionale AMÂNĂ menstruaţia?

Ia dă o căutare pe Google şi vezi, spre exemplu : Yaz prospect, sau karissa prospect, etc. - şi vezi unde scrie aşa ceva!

Dacă NU şti, nu mai spune PROSTII, că unele chiar cred...

Pentru alte detalii, intră pe profilul meu şi vezi răspunsurile date la alte întrebări ( referitoare la anticoncepţionale )!

| byianka a răspuns:

Menstruatia nu e pe vrute, iti recomand ob-uri si te poti duce linistita la strandhappy