| alex_5095 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru...aseara eu si prietenul meu nu am mai rezistat si am avut un act sexual, eram in timpul mestruatiei, eram in a5a zi cum s-ar zice spre sfarsit am facut-o cu prezervativ dar in timp s-a rupt, noi nu ne-am dat seama in acel timp tocmai la sfarsit am observat ca prezervativul era rupt si el si-a dat drumu in mine...intrebarea este e posibil sa fi ramas insarcinata? imi este tare frica...va rog ajutati-ma cu raspunsuri cat mai concrete

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Cand se intampla astfel de accidente, in loc sa te panichezi si sa astepti ca pe ace sosirea menstruatiei, du-te la o farmacie in zori de zi, cere postinor si ia pastilele dupa indicatiile farmacistei sau de pe prospect. Inca nu e tarziu, daca s-a intamplat aseara; trebuie luata in limita a 72 de ore de la contactul sexual. Aceasta reduce foarte mult sansele sa fi ramas insarcinata. Daca iti intarzie urmatoarea menstruatie cu 5-7 zile, fa-ti un test de sarcina, pe care il repeti la 24 h. In functie de rezultate, ginecolog. Retine insa ca Postinorul nu este mijloc de contraceptie si nu se recomanda sa il folosesti mai des de 2 ori pe an, deoarece poate produce dezechilibre in organism. Bafta!

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fata draga, ce inseamna ca "nu ati mai rezistat?"! Voi nu ati auzit de PETTING? Acesta, practicat corect, are tocmai acest scop, printre altele!, adica sa va cunoasteti erotic, reciproc, progresiv, eventual pana la orgasm! Cu manutzele foarte curate, manichiura impecabila, adica unghiile scurte si fara NIMIC sub ele, pentru ca va poate produce oaresce bucurii = lipsa igienei corespunzatoare! Apoi, DECE ati inceput fara PREZERVATIV? Pana si vechii egipteni se FEREAU, constienti de BOLI, dar voi NUUUU! Din pacate, ai destule sanse sa fi ramas deja! Sa nu mai faci NICIODATA FARA PREZERVATIV!, decat atunci cand o sa vrei BEBE! E PLIN DE BOLI TRANSMISE SEXUAL, UNA MAI NASOALA CA CEALALTA! SA AVATI MEREU, CEL PUTIN 3/TREI PREZERVATIVE LA VOI, SI SA LE FOLOSITI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil sa ramai insarcinata, daca trece luna cumparati un test de sarcina