| madyy12 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Parintii mei s-au certat, dar au ramas impreuna pentru mine! De curand am auzit ca vor sa se impace si eu i-am crezut! Mama chiar l-a iertat pe tata! Dar intr-o seara cand am mers la cea mai buna prietena am stat pana noaptea tarziu! Am intrat in camera mamei ei si l-am vazut pe tatal meu facand sex nebun cu m-am ei.Am inceput sa plang! Dar stiu ca in fiecare seara tata vine noaptea tarziu acasa si hainele ii miros a parfum de femeie! Inseamna ca in fiecare seara tata face sex cu cate o femeie! De curand am auzit ca a lasat insarcinate 10 femei si ca le-a parasit! Ce pot sa fac sa il opresc pe tata sa mai faca asa? Va rog dau funda.

Răspuns Câştigător
| LadyGabriela_4171 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. Sau daca vrei atat de mult sa faci ceva, incearca sa ii pui intrebari legate de femei, daca a iubit multe femei inaintea mamei tale, ceva in genu. El isi va da seama ca greseste facand astfel de gesturi necugetate.

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu ai tu ce să faci!
Bucură-te că au rămas ai tăi împreună pentru tine deşi, din punctul meu de vedere au greşit enorm.
Ei puteau rămâne părinţii tăi şi dacă erau despărţiţi.
În altă ordine de idei, ce face tatăl tău îl priveşte strict pe tatăl tău şi, atâta vreme cât nu te afectează pe tine, nu ai niciun drept să te bagi în viaţa lui amoroasă.
Salut.

| andrada a răspuns:

Buna
Cam naspa situatie. Nu cred ca te va asculta deoarece e adult si daca lui ii place sa faca asta nu vad de ce ar renunta doar pentru ca zici tu (din pacate va continua) dar cel mai bine e sa ii spui mamei tale si amandoua sa luati o poauza cu baietii. Sper sa iesiti cu bine din asta amandoua. Oricum trebuie sa-i spui mamei tale, asa o sa fie mai bine si pentru ea si pentru tine. Succes si roaga pritenele sa te ajute sa treci peste asta

| Ionut a răspuns:

Nu ai putere de convingere asupra unui adult mai ales daca e tatal tau.

Nu stiu, incearca sa vorbesti si tu cu el intre 4 ochi, v-a intelege.
Daca nu, (scuze) o curva masculina.

Papa, Mult Succes.

| deniisa a răspuns:

Buna! parerea mea este ca tu nu prea ai cum sa ii schimbi caracterul, poate doar daca faci apel la sentimentele lui. Vorbeste cu el si explica-i in ce situatie te pune si cat de mult suferi, iar daca ii pasa de tine si de mama ta poate ca o sa inceteze cu lucrurile astea. Daca nu cel mai bine ar fi ca ei doi sa se desparta. O sa fie greu la inceput dar este mai bine asa decat sa suferiti si tu si mama ta in fiecare zi din cauza lui straight face Succes! :*

| Ghost a răspuns:

Lol nu ma mai pot abtine din ras cand am auzit asta si ce e rau sa ai frati mai multi ai la cine apela mai tarziu

| andreeaemmma a răspuns:

Wai... este o problema destul de delicata

Nu stiu ce sa zic...adica totusi nu cred ca o sa se sfarseaca bine
Mama ta stie? Poate ar trebui sa ii spui mamei tale si sa rezolvati impreuna.

Nu cred ca o sa mai dureze mult relatia dintre mama ta si tatal tau. Dar cu totate astea trebuie sa fi foarte increzatoare si sa mergi mai departe.
Nu cred ca tatal tau te-ar asculta.
In aceasta privinta iti urez mult noroc si daca se intampla ceva mai grav in familie, treci peste asta!

Roagate la Dumnezeu sa iti dea putere sa gasesti o solutie!

| Triunghi a răspuns:

Urat de tot x_x... Spune-i mamei tale, dar nu vorbi cu tatal tau orice ar fi. Ar putea deveni violent. Ai grija si nu uita, daca ai 10 frati nu e un capat de tara laughing

| ღBrUnEtHaAaღ a răspuns:

Spune-i ca ai aflat si daca il mai prinzi ca face asta te omori!
crede-ma, functioneaza si vorbesc serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i mamei tale ce face el

| gabitzuMAT a răspuns:

Eu iti opt sugera o solutie nu prea indicata urmalestel intr-o seara si vezi cand ajjunge in casa filmeazal ca mama ta sa aiba o dovada si atunci eu arati daca nu functioneaza incearaca sai tai apetitul de sex

| BlondeSourcherry a răspuns:

Mama baistraight facestraight face ce situatie aiurea... in primul rand vorbeste cu el daca nu inceteaza dupa discutia asta apeleaza la mama ta gandeste te ca e cel mai bine si pentru tine si pentru mama ta sa stati o vreme separate de barbat sad... Bafta! ai grija!