| Brioşicazburătoare a întrebat:

M-am indragostit de un baiat care face parte din grupul nostru de prieteni.Lui ii place de cea mai buna prietena a mea,este chiar 'topit' dupa ea laughing dar ea nu il place, il considera doar un prieten.Astazi am iesit in oras si pe ea o lua mereu in brate si o mai pupa (pe obraz) dar si cu mine s-a comportat destul de frumos...s-a asezat la mine in brate laughing m-a luat in brate si l-am surprins ca in timp ce o pupa pe prietena mea se uita la mine laughing nu stiu ce sa cred...credeti ca ma place? Si cum as putea sa ii arat ca sunt 'interesata' fara sa par disperata?

2 răspunsuri:
| Love4Corina a răspuns:

Cel mai probabil, e genul de baiat pentru care nu merita sa te lupti, daca va lua in brate pe amandoua si daca arata clar ca este "topit" dupa amica ta.
Ori voia sa o faca geloasa pe amica ta luandu-te si pe tine in brate, ori e genul de baiat neserios care vrea sa fie cu mai multe...
Daca totusi zici ca esti indragostita de el, ai putea sa o rogi pe amica ta sa nu-i mai permita sa-l ia in brate si sa o pupe si in schimb sa-ti puna o vorba buna pe langa el si sa-i spuna ca-l placi happy Succes!

| Laura927 a răspuns (pentru Love4Corina):

Nu mai exista nimic de adăugat la acest răspuns!
Exact ce trebuie sa facă!