| fofinha a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. sunt intr o relatie de aproximativ 3 luni. ne vdem de 2 ori pe saptamana din cauza distantei. cand suntem impreuna el este super dulce cu mine dar dupa e total schimbat. el a iesit dintr o relatie de putin timp si din cate mi a zis a suferit mult. eu incep sa tin la el dar el imi tot spune sa nu pun suflet ca pot suferii mai tarziu. nu mai inteleg nimic. ma place, este super gelos dar nu vrea sa pun suflet. funda!:X

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,el iti vorbeste din experienta proprie,incearca sa te apere in felul lui,ceea ce deja e un semn de mare interes.
Nu lua in nume de rau ceea ce-ti spune,iubeste-l si,daca vede ca tu mereu ii oferi doar dragoste si bucurie, din moment ce e "super dulce" in prezenta ta, totul va merge bine!

2 răspunsuri:
| MarTZius a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru cu prietena mea, impreuna totul era super iar cand plecam de la ea deja era o altfel de persoana.nu stiu ce sa zic dar el nu prea vrea sa puna suflet pentru ca nu ar vrea sa mai sufere inca odata, iar daca ti-a spus si tie asta atunci inseamna k nu e f sigur k ar vrea sa continue cu tine.incearca sa discuti cu el despre asta si daca chiar are planuri serioase cu tine.e mai bine asa decat sa pui suflet si sa ai de suferit mai incolo.winking

| Couragebv a răspuns:

Eu tot asa am inceput relatia cu prietena mea, care suntem in 2 capete ale tarii(Brasov - Satu mare), si mno eu am facut niste sacrificii pentru ea,dar pot spune sincer ca merita totul din lumea asta, chiar si viata mea. E adevarat ca si eu ma schimbam uneori cand eram departe mai, ca te chinuie gandurile, ca nu stii ce face celalalt, un mic sfat, ar fi sa comunicati cat se poate de mult, si depinde ce vrea el de la relatia asta. Poate tu vrei mai mult si el nu e pregatit, sau tu.O mica atentie pentru tine, o vorba batraneasca "decat un barbat gelos, mai bine unul betiv, ca ala gelos nu mai are D-zeu, dar cel betiv, si cand e beat te iubeste" iti doresc multa rabdare, o sa ai nevoie, sper sa te fi ajutat.