| YourLittle a întrebat:

Buna happy
Am nevoie de cateva sfaturi.

Am avut o relatie de 1 an si 2 luni cu un baiat de la aceiasi scoala, il iubeam si il iubesc mai mult ca orice, e tot pentru mine. Insa...acum 2 saptamani,el mi-a facut o criza urata de gelozie din cauza unei convorbiri pe facebook. Eu i-am explicat tot ce el a inteles gresit,dar cum eram asa suparata pe el,nu i-am mai raspuns la telefon, dar la mesaje da. Dupa un weekend am vorbit cu el si mi-a spus ca ii place de colega lui de clasa deoarece ea i-a fost alaturi cand noi ne certam. Am suferit mult, am plans in continuu 4 zile,nu am mancat,am slabit... Vorbeam cu el si imi spunea ca ma iubeste, imi promitea ca o sa fim impreuna dar nu acum ca nu poate.
Intr-o zi ne-am intalnit si am vorbit, eu plangand... dupa ce am vorbit ne-am sarutat vreo 5 minute intruna [:-x] iar dupa ne-am despartit. Cand am iesit de la scoala am mers la el unde iar ne-am sarutat si imi spunea aceleasi lucruri... Dupa cateva ore dupa ce am plecat acasa,am aflat ca el se saruta in fiecare pauza cu tipa aia [ei fiind colegi de clasa]. I-am scris mesaj si nu mi-a raspuns. I-am spus fetei ca vreau sa ne vedem si ca am sa-i spun multe,insa nu a vrut. M-a sunat baiatu' si mi-a dat-o pe ea la telefon si i-am spus ca se saruta cu amandoua in acelasi timp, ca ne mintea si ca mie imi promitea ca o sa fim impreuna. Ea nu stia de astea, dar nici nu i-a pasat ca a inselat-o dupa 2 zile de relatie.Acum sunt impreuna, iar eu nu stiu ce sa mai fac pentru ca nu pot sa renunt la el.

Va rog sa-mi dati un sfat.sad
Multumesc mult.

8 răspunsuri:
| Renard a răspuns:

Cred că un prim pas ar fi să te gândeşti la tot răul pe care ţi l-a făcut, toată suferinţa, faptul că nu îi pasă de tine acum. E un mincinos care crede că te poate avea când doreşte, demonstrează-i contrariul, luptându-te cu tine şi fiind indiferentă. Ieşi cu prietenele în oraş, ocupă-ţi timpul cu activităţi care ţi-ar lua gândul pentru o vreme de la el. Sunt convins că e foarte greu dar eu cred că doar aşa poţi să ţi-l scoţi din suflet încercând să vezi că "poţi sufla" acelaşi aer, că lumea e mult mai frumoasă fără "dânsul".

Răspuns utilizator avertizat
| stark47 a răspuns:

Te ai incurcat cu un player! esti atat de sigura ca nu poti sa renunti la el?! stii, e usor sa spui ca:"pentru el renunt si la mandrie si la orgoliu". insa asta nu e dragostea care vorbeste, e obsesia! e greu sa faci diferenta din sentimentele astea 2! insa cineva de curand mi a spus(tot pe TPU) ca "dragostea este in mare parte autosugestie", in cazul tau cred ca are dreptate! nu esti o jucarie, nu lasa pe nimeni sa se joace cu tine! nu te merita, treci mai departe, treci peste

| YourLittle explică (pentru stark47):

De ce atatea minciuni dupa 1 an de relatie? Adica...chiar parea sa ma iubeasca straight face
De ce nu o spus ca nu ma mai vrea, ca vrea sa fie cu ea? Imi dadea sperante cu : te iubesc enorm, promit ca o sa fim impreuna dar nu acum? Multumesc ca ma ajutihappy

Răspuns utilizator avertizat
| AnabellaXD a răspuns:

Nimeni nu este in masură sa îţi dea un sfat.Aici doar tu poţi decide happy. Îl iubeşti înteleg, dar trebuie să priveşti problema din ambele puncte de vedere:
1. Dacă a facut-o odată este foarte posibil să o facă şi a doua oară.
2. Poate el realizează cât de mult ţi la el şi cât de mult îl iubeşti şi nu va mai face asta şi se va schimba.
Gandeste-te la toate momentele voastre frumoase şi analizează-lehappy. De ce merită să rămâi langă el şi de ce nu. Iar mai apoi poţ lua o decizie. Sper că te-am ajutathappy :* Baftă happy!

| jointandsmyle a răspuns:

Din cate vad eu.se cam joaca cu tine. sfatul meu ar fi sa.ti ocupi timpul cu altceva..iesi cu prietenele sau citeste o carte..macar o perioada..stiu ca iti e greu.dar gandeste.te ca daca el a putut sa te schimbe cu alta..si tu poti sa.l uiti..STRADUIESTE.TE!big grin

| Corchie_Adrian_1993 a răspuns:

Sfatul meu! lasa prostiile si invata! ca de aia te duci acolo! nu sa iti cauti iubirile! oricum nu ai mai mult de 14 ani! ar trebui sa te concentrezi pe scoala si invatat nu pe iubiri infantile care nu au nici un rost si nici o finalizare la varsta ta!\