| andrada a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi atat de la fete cat si de la baietibatting eyelashes Totu' a inceput cand am mers in parc cu iubitu` meu si cu prietenii lui. Acolo era un baiat care era gelos pe mine si pe iubitu` meu ca ne tot sarutam si asa si i-a zis la iuibtu' meu "pana la sfarsitul zilei o fac sa se indragosteasca de mine si ii fur si un sarut" dar a zis asta mai mult in gluma pentru ca lui ii place de o alta fata nu de mine. In fine el tot continua sa se dea la mine, ma lua de mana, mi-a facut complimente.imi zicea ca ma iubeste mai multe glume. m-a cerut si in casatorie rolling on the floor apoi am jucat adevar sau provocare si eu trebuia sa-l pup pe obraz si cand m-am apropiat sa-l pup el si-a intors capu' si m-a sarutat pe buze laughing :X iuibtu' meu a vazut si s-a despartit de mine in fine nu-mi pasa de el acum imi pasa de baiatu' asta ca m-am indragostit de el dar cand i-am spus asta el a zis ca trebuie sa fiu impreuna cu iubitu' meu nu cu el,ca a fost doar o gluma, ca lui ii place de alta fata etc. si am auzit de la fostul' meu iubit ca el a zis ca a inceput sa-i placa de mine dupa ce ne-am sarutat. Problema e ca aia a fost prima si ultima oara cand ne-am intalnit. Nu am id-ul lui, n-am nr lui, nici nu-i stiu numele de familie laughing habar n-am cum sa dau de el. Ceva pareri? funda + vot

Răspuns Câştigător
| FlyingSoul a răspuns:

Sincer sa-ti spun... cred ca iubitu tau vroia sa te lase balta si sa ivit momentu cu tipu ala care tia furat sarutu. Nu te merita parerea mea.
Legat de tipu ala... mai mergi prin locurile unde l-ai mai vazut poate o sa dai de el.
Si nu esti o usuratica cum s-a zis in alt raspuns. Cred ca e un comportament normal unei adolescente, sinonim cu cuvantul SOCIALIZARE.

7 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Parerea mea este sa nu te injosesti si sa devii un stalker(urmaritor obsesiv) pentru ca nu are rost. Nu ai inteles ca a fost doar o gluma? Sau nu te-ai gandit ca acel sarut a facut parte din planul baiatului de a-ti face rau, de a te desparti de iubitul tau? Se pare ca pana la urma el ti-a jucat o festa si nu tu lui.

| EnvyU a răspuns:

Parerea mea este ca ai nevoie de mai multa minte, stiu o sa te superi pe mine, dar daca tu zici ca te-ai dus cu iubitul tau in parc, ai glumit cu un baiat si dupa parc te-ai despartit de iubitul tau si te-ai indragostit de ala atunci clar clar ca nu stii ce vrei sau ce e aia o relatie/iubire.

| кαттĺ22 a răspuns:

Heii, lasa'l balta ca oricum nu te merita, daca chiar te iubea nu iti zicea ca iubeste pe altcineva si sa plece...Cauta altu!

Sper ca te-am ajutat..TREZESTE-te!~~~~~~~~

| Xtadelo a răspuns:

Mai du-te prin parc. poate o sa va mai intanlitihee hee

| neutrino a răspuns:

Vezi in parc cine joaca adevar si provocare, poate acola ii gasesti.

| quiX18 a răspuns:

Eu ti spun direct, esti o usuratica.

| Ayethusa a răspuns:

In functie de cati ani ai, lucrul pe care l-ai facut este mai mult sau mai putin justificat. Daca ai peste 17 ani, sa spunem, fie nu te-ai maturizat inca, fie tie-ti place...

In orice caz, draga mea, ai facut un lucru injositor prin simplul fapt ca nu-ti pasa de iubitul tau. Totodata, prin faptul ca ai sarutat alt tip DE FATA cu iubitul tau este injositor.

Ca sa poti da de " aventura " ta, incearca sa dai de alta persoana din grupul respectiv. Poti incerca sa mai mergi in parcul respectiv.

Insa sincer, din toata inima, iti doresc acelasi comportament si acelasi tratament pe care l-ai dat tu.

O zi buna!