| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.big grin.As dori sa i spune`ti ce fel de pozitii sexuale au atmosfera mai romantica.Nu gen "69" sau "Capra "laughing. Asa mai atmosfera romanticahappy

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Misionarul.Va permite sa va imbratisati, sa va sarutati, tot ce se poate.

| Pitzipoanca a răspuns:

Lingurita, misionar, ea deasupra... Mai vrei?

| dreamgirl94 a răspuns:

Pozitia misionarului e foarte placuta...si na, va puteti saruta in timp ce faceti sex, e foarte romantica pozitiabig grin sau amandoi imbratisati stand in fundbig grin

| CarmenElenaa a răspuns:

Intra pe siteuri porno rolling eyes sunt si scene romantice acolo smug rolling on the floor)

| JungleHell a răspuns (pentru CarmenElenaa):

Acolo are mai mult decat vrea sa stie rolling on the floor

| CarmenElenaa a răspuns (pentru JungleHell):

laughing

| belysa a răspuns:

Pai admosfera romantica nu tine de pozitii, ci de amor dragostea ce o transmiti cand te culci cu o persoana, felu cum o strangi in brate, cum o saruti, cum o privesti in ochi atunci cand faceti dragoste, asta e romantic atunci cand simti cu adevarat ca ai trecut da la sex la ceva mai mult si mai intens...incearca si ai sa-ti dai seama ca este super...Pup

| Em40 a răspuns:

Buna,, ţi-am pregătit şapte sugestii romantice de poziţii de făcut dragoste, care vă vor ajuta să vă conectaţi şi mai tare în timpul sexului.1. Iubitul tău stă cu picioarele încrucişate şi cu mâinile sprijinite pe pat, lâsându-se uşor pe spate. Tu îl încaleci şi te apleci peste el, controlând ritmul penetrării şi fixându-l cu privirea. Din această poziţie îi poţi săruta pieptul şi gâtul, în timp ce el te admiră.2. O poziţie de făcut dragoste la fel de romantică este şi cea în care el stă în şezut cu tălpile sub fesieri, iar tu vii deasupra lui, dar te laşi pe spate, sprijinindu-te în mâini. El se apleacă şi îţi sărută sânii, timp în care îşi ţine mâinile pe posteriorul tău şi te mişcă după bunul său plac.3. Această poziţie este o variaţiune a doggie-style, doar că amândoi staţi culcaţi pe pat. Tu stai pe burtă, cu un picior îndoit, sprijinindu-te în coate şi antebraţe, iar el stă deasupra ta şi te penetrează în timp ce mâinile şi le poate plimba peste tot trupul tău.4. O altă variaţiune a poziţiei doggie-style, la fel de romantică şi senzuală este cea în care amândoi staţi în genunchi, tu cu spatele la el şi vă flexaţi uşor genunchii în timp ce el te penetrează. În tot acest timp tu îi poţi cuprinde şoldurile şi fesierii cu mâinile, iar el îţi poate stimula clitorisul şi îţi poate atinge sânii. Săruturile pe gât şi respiraţia lui pe ceafa ta îţi vor provoca fiori de plăcere.5. Dacă tânjiţi după săruturi neîntrerupte şi priviri languroase încercaţi o poziţie intimă precum aceasta. Staţi culcaţi, unul cu faţa la celălalt. Tu nu trebuie decât să îţi ridici piciorul şi să îl aşezi pe coapsele lui, iar el te poate penetra. Nu uitaţi de atingeri, cuprinde-i faţa cu mâna şi priveşte-l în ochi în timpul actului.6. O poziţie romantică este şi cea în care staţi în picioare, iar tu te sprijini cu mâna de o masă sau un birou şi ridici un picior pentru a te încolăci pe coapsele lui. El va veni în faţa ta, în picioare şi va începe să facă dragoste cu tine, atingându-te cu o mână pe obraz şi mai apoi pe sâni, iar cu cealaltă pe spate, trăgându-te mai aproape de el.7. În această poziţie el stă aşezat pe spate, cu picioarele uşor depărtate. Tu nu trebuie decât să stai deasupra lui, cu picioarele drepte, aplecându-te spre el, cu mâinile sprijinite în pat. Mai departe, tu eşti cea care controlează penetrarea, mişcându-te înainte şi înapoi, nu în sus şi în jos. Astfel trupurile voastre se ating într-un mod intens, reuşind să păstraţi cu uşurinţă contactul vizual. Sper ca putin te-am ajutat! pup.(K)big grin

| DoctorulCasanova a răspuns:

Baga tata toate pozitiile si o vei face fericitalaughing)