| DeliaaaMary a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi. Iubitul meu s-a racit de la o vreme, am observat in comportamentul lui, e plictisit, spune ca il cicalesc(ceea ce eu nu fac). L-am intrebat daca vrea sa ne despartim definitiv a spus ca nu, el vrea doar putin timp liber sa nu il mai sun (vreau sa mentionez ca nu il sunam decat odata pe zi si aia daca era ceva neaparat necesar), si apoi o sa isi revina, "o sa se cuminteasca". Dar mi-a spus o chestie la care nu stiu cum sa reactionez, a spus ca ar fi bine ca in acest timp eu sa stau cuminte, sa nu merg la altul. Am indurat multe umilinte din partea lui, foarte multe. Nu stiu daca e corect ca el sa iasa cu prietenii si sa bea, poate chiar mai merge si la altele ca asa ii place lui.Acum mi sa oferit ocazia sa pot intra intr-o relatie noua, dar nu stiu ce sa fac, inca il iubesc mult pe el, dar am indurat ft. multe din partea lui. Sa stau cuminte cum a zis el sau sa intru intr-o alta relatie? Parca mi-e frica de un nou inceput, dar totusi as vrea sa il las odata sa fie singur asa cum vrea. Cu toate ca el spune ca vrea o relatie serioasa cu mine ca ma iubeste.

Răspuns Câştigător
| Johnia a răspuns:

Oamenii nu se schimba, ii vei da timp, i se va face putin dor (pentru ca s-a obisnuit cu tine), se va intoarce si in 2 saptamini va fi din nou plictisit si va avea iar nevoie de timp liber. Esti tinara, trebuie sa iti traiesti viata nu sa stai si sa rabzi umilinte, nu te merita acest baiat. Invata sa pui punct pentru ca ca urmatorul nume sa fie cu litera mare. Succes

10 răspunsuri:
| Tomy98 a răspuns:

Bautura nu e un lucru rau daca e cu masura (fie ea si de 5 litri,masura sa fie laughing glumesc),dar daca zici ca ai indurat,trimite-i un mesaj si zi-i,cand ii este lumea mai draga,ca trebuie sa pleci cu parintii si tu, de fapt, sa stai cu alt baiat prin oras.
Si, daca te vede, te duci cu cineva si ii spui ca-i gatita treaba si "ai terminat balciul".
Sper ca te-am ajutat!

| grab a răspuns:

Omul sigur vrea mai multe aventuri.
De ce sa il tii tu pe loc, sau de ce sa stai tu pe loc pana ii trec lui fluturii, daca ii trec big grin

Vezi-ti de viata ta, implica-te in noua relatie, traieste-ti clipa!
De unde stii ca urmatorul nu va fi mai iubitor si va veti indragosti nebuneste in cateva zile. Daca te gandesti tot la betivanul si curvarul ala sigur nu o sa iasa bine, vei fi... refugiul lui! Asta vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa-l lasi deja de la prima umilinta, esti tanara, ai viata inainte, daca nu te respecta inseamna ca nici nu te merita. bafta

| BLeur a răspuns:

Bună.

Deci, dacă el BEA e clar că la beţie faci multe lucruri aiurea pe care mai devreme sau mai târziu, poate chiar toată viaţa le vei regreta foarte mult. Personal, mi-am pierdut câţiva prieteni din cauza băuturii, nu contează asta. Dacă el se duce cu altele, tu de ce nu ai fi în stare? Nu eşti genul văd, foarte bine. Închei-o de tot cu el, nu te merită. Meriţi un băiat care să te facă fericită, să fie lângă tine atunci când ai nevoie cu adevărat. Nu eşti tu cea care; ' se duce la altul. ', el este acela care se duce la alta/altele. Ai grijă de tine şi lasă-l, nu te merită. Ai suferi/îndurat prea multe din cauza lui. Până la urmă, mai devreme sau mai târziu tot se va termina relaţia asta, eşti conştientă sper.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : flash_katalin.

| NoNameexd a răspuns:

Oamenii se schimbă ca vremea,la început totul este frumos, însă după prima despărțire sau unele certuri nu mai e nimic la fel.Vă distanțați, gasește-ți pe cineva care să îți aprecieze caracterul, nu felul cum arăți probabil. Să te iubească și să te accepte așa cum ești, nu să te trateze ca pe ultimul om.Multă baftă!

| Nebunatyca69 a răspuns:

Ee, vrajeala oh go on. s-a cam plictisit de tine, da-i cu jet, combina-te cu altu! Si zi „ uite ai vrut sa fi mai liber, acum poti face ce vrei". Nu ai spus de cat timp sunteti impreuna? Ma rog. asta e decizia ta, in locul tau i-as spune sa aleaga : ori sa fie cum era inainte de fapt sa fie intelegator cu tine, etc sau despartirea. Daca o sa aleaga cum ai zis tu ca sa-l lasi mai liber sa nu-l mai stresezi, da-i papucii, probabil s-a cam saturat de relatia asta. Ce nu suport eu la baietii astia, cica sa nu te duci la altul, frate, dar ei or fi sfanti? oh go on In timpul ala liber cand el e singur, tu stii ce face? nu sti, deci asta nu prea mai e relatie sincer, iti doresc bafta, ai grija ce faci! :*

| david444 a răspuns:

Si pana la urma cum a ramas? Sunt curios

| eevvaa a răspuns:

Daca tinde atit de mult sa-i dai timp liber dai acest timp, si odata ce spui ca induri umilinte de la el poate ar trebui sa te gindesti serios pentru ce sa continui sa traesti aceste umilinte, nu cred ca i vrea sa le rabzi toata viata! Oricum hotarirea iti apartine!

| MtfkRebekah a răspuns:

Mintea barbatilor asemenea mitii femeilor este asemena unui labirint. Te-ai gandit ca poate el a aflat de aceasta oportunitate a ta de ati face o noua relatie si acum vrea sa vada daca il vei lasa imediat pentru altul. Ar putea fi si asta. Ai grija. Sper ca te-am ajutat. happy

| XxAndreea a răspuns:

Paai daca intrii in alta relatie poate vei fii mai fericita, nu vei avea de indurat si probabil nu iti va zice nimic din ce ti'a zis el.Acum e decizia ta..cum crezi ca e mai bine..desii cum ai spus nu mi se pare corect ca el sa iasa in oras, sa bea etc si tu sa stai "cuminte".E viitoru si viata ta in joc..deci..fa ce simti ca te face cu adevarat fericita:**!