| anonima56565 a întrebat:

Buna am nevoie de niste sfaturi nu mai stiu ce sa fac acum 2 luni m-am despartit de prietenul meu care l-am iubit si inca tin la el acum sunt cu altcineva tin si la el si la fostul meu, prietenul meu actual e dragut dar evita sa ne vedem ce sa-i mai zic sa ne vedem? fostul meu prieten se poarta uneori urat cu mine alteori dragut oare mai tine la mine? pe cine sa aleg :'(

5 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Pe niciunul. Parerea mea e ca te-ai cam grabit sa intri intr-o alta relatie. E bine ca dupa o despartire sa stai o vreme singur, ca sa-ti pui ordine in ganduri. Asa, daca sari dintr-o relatie in alta, nu faci decat sa creezi haos.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

In primul rand... cat timp ai format un cuplu cu fostul? crezi ca il poti recupera? daca ati fost mult timp impreuna si inca va iubiti nu vad de ce nu va'ti impaca, cat despre actualul nu prea esti convinsa ca te iubeste

| DulceLup a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu fiecare in parte, fireste, ca de la om la om, apoi vezi pe cine crezi ca iubesti si cine crezi ca te iubeste cu adevarat. E simplu!

| CheLoo23 a răspuns:

E ceva foarte delicat la tine aici esti intr-o relatie si spui ca ti la el dar iti sta gandul la fostul, doar tu stii ce se intampla in inima ta vorbind despre inima sfatul meu este sa lasi gandurile deoparte si fa ce iti spune inima, dar ai grija pe cine si cum alegi sa nu regreti dupa, tine minte ce iti spun degeaba gandesti bine daca nu alegi cu inima...

| anonima56565 explică:

Cu fostul meu prieten am format un cuplu timp de 1 an