| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Sunt baiat si am 21 de ani si nu am avut o relatie cu o fata niciodata. Nu stiu ce este neregula cu mine dar ma emotionez in preajma unei fete. Nici nu stiu cum sa vorbesc cu o fata. Am si momente cand ma dau la cate o fata si cand vad ca ma place nu stiu cum sa reactionez. M-am gandit sa ma duc la un psiholog da nu stiu cu ce ma ajuta si nu imi permit. Vreau sa am si eu o relatie cu o fata. Ma simt foarte jenat cand ma intreaba cineva daca am prietena. Nu arat eu ca ceva atlet. Da vreau sa fiu si eu sa simt ca sunt iubit. Daca m-ati ajuta cu niste sfaturi as fi recunoscator. Va rog nu faceti misto pentru ca nu ati vrea sa fiti in situatia mea.

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Timiditatea nu se poate trata decat cu multa vointa si stapanire de sine. De ce iti e atatd e frica? Mai ales daca stii ca fetei ii place de tine? Ce ai de pierdut? Si chiar daca nu ii place, merita sa primesti 99 de refuzuti pana la 1 accept care sa merite.

| Dariusuu a răspuns:

Daca nu incerci toate iubirile sunt imposibile. Stiu ca ti-ai dori sa fie cineva sa iti dea un sut in fund ca sa actionezi dar e trist cand nici nu are cine s-o faca de asta iti spun sa indraznesti! Ce ai de pierdut? Ce ai de castigat? ( Pai ai multe de castigat? Chiar daca te refuza ce are?

Ca sa vrei sa cuceresti o femeie trebuie fii predispus sa risti pierderea ei!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Fete sunt niste balauri cu chip de. femei. Ai nevoie multe tu, cel mai important lucru e sa ai incredere si stima de sine. fara astea esti cam gata la capitolul femei big grin

| Negoiu a răspuns:

Ai timp, eşti foarte tânăr, timiditatea se poate ţine sub control, să nu exagerezi cumva cu masturbarea, asta duce la melancolie şi retragere oricât ar spune unii că-i „absolut normală"! Ce-i al tău e „pus deoparte", încet, încet se rezolvă totul. Cu o fată discuţiile trebuie să fie normale, despre câte în lună şi în stele, dar axate mai mult pe fată şi nu pe ce faci tu, o pui pe ea pe primul loc, ulterior o să îi ei mâna în a ta, primul sărut, etc. Nu e nimic anormal în a fi mai reţinut totul se rezolvă cu răbdare.