| anonim_4396 a întrebat:

(ma scuzati ca am ajuns iar sa ma enervez sa intreb asa ceva pe aici) Este o regula ca omul trebuie sa faca sex, sa fie public peste tot si toti trebuie sa stim asta sa acceptam asta? Am si eu dreptul sa blochez acest subiect si persoanele astea goale care trebuie sa interactioneze cu mine in public? Am eu dreptul sa nu fiu deranjata cu acest subiect? Am eu vreo posibilitate sa spun "nu" subiectului sa fiu lasata in pace cand omu are chef sa viseze sa se lege de mine?
Si totusi am de intrebat, de ce am aproape 30 de ani si in viata mea nu mi-am permis sa fac sex? De ce se leaga baieti sub varsta mea de mine sa faca gluma ca vrea s-o faca cu mine,\ si de ce sunt acuzata de barbati ca m-as da la ei, barbati cu care n-am nici o treaba cu ei nici macar nu-i cunosc?
Daca sunt femeie, trebuie sa fiu cu bagajele din bluze la vedere, e o regula sa fiu "feminina"? Si tot eu care nu le arat primesc titlu de prostituata, de ce?
Trebuie neaparat sa fie toti in relatii cu oricine, sa se atinga asa sa se mai lege si de mine orice baiat are chef?
Ce sa spun eu? Nu stiu de ce nu exista respect cand e vorba de sex si relatie, de ce se poate gandi asa despre straini si abandona persoana cu care ai trait atatea?
De ce se joaca toata lumea cand e vorba de subiectele astea? De ce nu pot oamenii sa respecte viata altcuiva de ce trebuie sa gandeasca asa sa hartuiasca?
Si ca fata, ce ar trebui sa faca sa aiba o relatie privata fara sa se bage alte fete si fara sa fie batjocorita de un baiat care mai are si alte fete?
Si daca femeia are 20 de ani, cum trebuie sa se simta ca ii scrie unu pe net ca arata de 15 si el are 17 si vrea sa o faca cu ea? Si ca fata de 15, el are cu ce se imbraca il vor toate e frumos etc si trebuie sa o hartuiasca cu mainile pe fata care nu a stat niciodata langa un baiat, s-o umileasca si sa nu o mai lase in pace nici dupa 20 de ani? Si el e dzeul ei si toata viata e o regula ca ea nu are voie relatie ca e deja in relatie cu asta si el face ce are chef?
(Sunt extrem de sensibila cand e vorba de sex, am sa va spun la toti ca la varsta mea nici macar "sarut" nu stiu, nu am stat vreodata langa un baiat, am fost umilita, batjocorita.) Si ma intreb, cum pot ma ele sa fie, sa le dea, sa se comporte frumos cu ele si eu care nu sunt asa "stricata" ca ele, sa primesc asemenea acuzatii de la tot felul de personaje cu care n-am nici o treaba?
Cum ar trebui sa reactionez la varsta mea, nu am cunoscut baieti de varsta mea, trebuie sa ma ascund in umilinta, da imi este rusine la varsta mea, atata sex public subiectul peste tot eu nu stiu nici macar sa sarut, ma simt intimidata. Cum ar trebui sa ma simt, sa reactionez? Sunt amarata, nu-mi permit, visu meu de ani e sa mananc si sa ma imbrac, nu stiu ce sa fac, fug de peste tot, am fost gonita cu scandal si bataie de la scoala. Colegii mei se ating, se pupa, o fac pe banci, au alte relatii acasa, iar pe mine ma acuza de prostitutie, se uita profesorii urat la mine din cauza lor, deja sunt starniti contra mea. Ce ar trebui sa fac eu? Da privesc cum toti puteti sa aveti, sunteti liberi toti, numai eu nu, eu trebuie sa ma ascund in rusine imi trec anii, imi plang anii ca trebuie sa privesc nesimtitii, ca se mai leaga si de mine, se joaca cu mintea mea. Daca nu vreau sa fiu hartuita, batjocorita cu acest subiect? Daca voiam sa am o relatie cu cineva sa il cunosc, dar nu trebuie sa il cunosc eu, trebuie sa se lege cu asemenea comportament sa am acuze de probleme psihice?
Cum ai plange daca ai fi in locul meu, cum te-ai simti tu?
Ca fata, e normal ca tatal sa o atinga, sa urle ca e tacsu, sa se comporte ca un iubit asa cu mainile cu atinsu, cu sarutu pe buze, mana in zone intime? Si eu trebuie sa il suport pe tata ca nu merit relatie? Ca e Dzeu ce anume de sunt eu pedepsita, de ce traiesc eu asemenea cosmar? Ca trebuie sa cumpar eu iubitul, sa se foloseasca de mine sa aiba bani si prieteni, sa imi distruga mie viata ca e alegerea lui si eu asta merit ca asa a ales el sa se comporte cu mine si gata e tot Dzeul si tot eu sunt pedepsita?
Am 3 plovere pe mine, e vara, am corpul rece, nu ma pot incalzi, ma simt violata si dezbracata. De la 18 ani, in fiecare zi stresul meu e unde ma duc, ce sa fac, ce mananc, nu am cu ce sa ma imbrac. Toate certurile si bataile pe care le primesc de la parintii mei, nu ma ajuta, ma izolez in rusine. Nu stiu ce e viata, nu stiu de ce sunt blocata in situatia asta, sunt cea mai amarata fiinta care exista, toata lumea are mama lui de sex, nu mi-am permis nici macar iubire in viata mea, nici macar o persoana cu care sa vorbesc omeneste, e ca un blestem in care toata lumea trebuie sa se certe cu mine, sa se ia de mine. Toata viata in teama, nu ma pot misca de teama, tremur si plang in pedeapsa asta, nu stiu cum am crescut, nu am facut nimic in toata viata mea, am privit razboi contra mea, pedepsita mereu. Ce e viata ce e Dzeu si toate astea? De ce sunt eu acuzata care trebuie pedepsita, cand eu sunt cea care nu stie ce? De ce trece viata mea in situatia asta? Trebuie sa aiba toata lumea sa ma bata pe mine, e o lege divina de existenta, ce sunt eu? Sa ma informeze si pe mine cineva ce sunt eu, unde ma aflu, ce e asta, ce inseamna asta?

11 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Foarte interesant ce ați scris. Sunteți un suflet sensibil.

| aditimus a răspuns:

Ramai asa cum esti nu te schimba si nu lasa pe nimeni sa te schimbe,
O sa iti gasesti si tu jumateatea atunci cand te asteoti mai putin.

| alina2k18 a răspuns:

''Si tot eu care nu le arat priemsc titlu de prostituata, de ce?''
Banuiesc ca pe net ti se intampla asta, pai statu in casa si saracia dauneaza grav SANATATII MINTALE laughing, toti zilierii si toate b@sinoasele mustacioase = smecheri de smecheri laughing
Arde-i cu blesteme pana la gradu 5 si le piere chefuwinking
Otherwise nu ii baga in seama si aminteste-le ca atunci cand muma-sa i-a facut pe centura i-a dat cu capu' de bordura laughing

| Goete a răspuns:

Esti obsedata.
Sexual laughing

Mamă, cat te preocupa subiectul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ți-ai găsit și locul in care sa spui lucrile astea despre tine.
Mentalitate de copii. Ești batjocorita și hartuita de unii pentru simplu fapt că nu le răspunzi înapoi cum ar fi vrut ei,, daca nu mă vrea pe mine, sigur e curva, pentru că cine sunt eu, nu are cum cineva sa refuze", unii când nu mai au replici, recurg la jigniri.

Singurul motiv pentru care ei se comporta "frumos" este pentru că primesc păsărică de la ele și de la tine nu.
Daca nu le-ar mai da, fi sigură că ar reacționa exact la fel.
Legat că se baga altele peste tine, asta e natura umana, nu ai ce să-i faci.

La fel și când e vorba de sexualitate.

Nu contează că nu ai avut relații sexuale sau săruturi până acum, pentru orice bărbat cu capul pe umeri asta e ceva okey.
Daca ma intrebi ce e cu Dumnezeu, eu cred că îți trimite chestiile astea sa te facă mai puternică, sa vadă dacă poți să reziști unor mici dracusori care te fac sa suferi, doar pentru că nu li te supui lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ma apuca plansul si tremuratul ma simt violata cand icnepeti la itnrebarile mele sa deschideti asemenea subiect, eu daca ma verifici, de obicei evit subiectul.
Nu sunt eu obsedata, ci intreb cum ar trebui sa blochez subiectul.
Si cei care vorbesc airuea despre mine sunt reali, si tata da ma bate ca a zis evcinu asa ceva si nici, macar nu stiu de ce zice evcinul asa ceva, nici macar nu ma uit, nu suport sa vad, ma apuca depresia. Ma simt ifnerioara fata de oameni dinc auza acestui lucru, am si eu o problema in legatura cu baietii nesimtiti si as prefera un pic respect, dar nu am ce sa cer sau cum cand el are chef sa faca misto de mine pe strada sa faca in asemenea hal circ.
Si de ce sunt eu cea care ma preocupa subiectul cand itnreb cum blochez si ma vait dde experienta proasta care o am?
La cat v-ati inceput toate viata sexuala? Stati linistite cu sotul in pat ia ziceti-mi si mie cum va simtiti in comparatie cu mine care ma trezesc speriata sa plang sa realizez ce singura si saraca sunt? Ce fete ati batjocorit si batut ca sa meritati iubirea unui baiat?
Sanatate mintala nu-mi permit cand ea are chef sa vina la mine sa-mi urle sa joace povestea zisa de "indianu" veche de 7 ani, si apoi el vine sa confirme urletele ei, si apoi raman in liniste sa ma gandesc la ce inseamna comportamentu lor, povestea veche de 7 ani, ma ameninta d-aia urla asa dupa mine. Si cand stau in liniste singura in camera asta zi de zi, realizez ce saraca sunt in viata ce singura sunt ce viata urata am, si ce amintiri "frumoase" mi-a facut bianca, cristiana, alexandra, vai ce frumos din partea lor, vine sa urle ca le da "indianu **** " si el zice " sa stea in casa ca trebuie s-o duc ca o vrea de prostituata" si aia zice "fugi ca pe tine te vinde hahaaha " si ii spune mamei tatalui si ma bate ca cica m-as da eu pe net la nu stiu cine e si de ce trebuie sa faca asemenea circ la poarta mea. Si tot ce pot face e sa plang la dzeu ca trebuie sa privesc pe ei cum imi mananca viata si libertatea. Si inca ma gandesc ce mananc si nu-mi permit luxu de a gandi limpede, ca trebuie sa fie bianca scandal peste mine. Ca ea urla ca e bianca, ca e alexandra ca isi permite ca are si face ce vrea. Si inca sa tata urla la mine "nu faci ce vrei aici", si marea ingrijorare e unde ma duc, cat costa, de unde nu pot sta nicaieri ca are bianca chefuri.
Sunt eu obsedata? Ca viata ema e sa imi faca bianca asemenea amintiri cu "indianu" ei?
Si eu stau in liniste si amaraciunea asta si ma tot gandesc la ce aud si ce vad la altii, si ce e viata oare. Ca eu sa traiesc nu pot, eu am de privit pe bianca mare smechera.
Si ce ar trebui sa fac eu cu astea pe mine? Viata mea se duce ea traieste isi permite e dzeu al ei si asta e totu pentru mine?

| cristian200313 a răspuns:

Am citit, deci din punctul meu de vedere, probabil asa e lumea asta, din pacate nu ai ce face, insa, poti sa astepti si la 30 ani o relatie atunci cand un barbat se va indragosti de tine, fie nu conteaza varsta. Poate sa aiba si 20.
Insa daca te imbraci bine, comunici cu prietenii, in cluburi, etc, ce iti place tie.
Plus ca esti batjocorita de ei/ele, pentru ca nu le spui nimic. Nu ai avut sarut, sex? Nimic, ok, asta nu e problema, un barbat intotdeauna trebuie sa te respecte pe tine, si sa te inteleaga.
Uite, eu am 17 ani si nu am avut niciodata o relatie, si prefer sa raman singur pana imi gasesc persoana potrivita pentru mine.
Ai 30 de ani, si spui ca tatal tau te bate? Atunci de ce nu ar fi bine sa te muti singura, si sa muncesti ce iti place tie?

| anonim_4396 explică (pentru cristian200313):

Eu nu accept asemenea viata, nu accept un asemenea dzeu sa rada de mine in asemenea hal. Nu consider ca merit sa astept sa implinesc 30 ca sa fiu cu unu de 20, nu consider ca merit asemenea soarta, sa fiu batjocorita de un asemenea dzeu. Consider ca la 20 as fi meritat sa cunsoc pe cineva de varsta si mentalitatea mea nu sa ajung la 30 ca sa fiu cu pushtiulica de 20. Eu nu accept asemenea insulte. Eu care de la 20 de ani am de plans ca nu pot cunoaste pe cineva de nivelul meu, e alegerea unui dzeu a cui este, eu nu iert si nu accept asemenea insulte. Eu nu accept sa fiu insultata de "nepotriviti". Urat din partea lui dzeu sa nu faca pe nimeni pentru mine cand aveam si eu varsta, urat ca a fost ocupats sa faca viata unor alte fete sa se distreze altii asa pe seama mea, eu nu consider ca as fi gresit cu ceva cuiva sau macar lui dzeu pentru a imi da o asemenea soarta oribila.
Eu nut pot sa ies nici macar din curte, pentru ca are unu chef sa faca glume proaste pe seama mea sa ma hartuiasca sa rada de mine cu fetele. As fi vrut sa ma pot muta din casa asta de la 18, dar nu-mi permit sa traiesc singura in asemenea situatie, cand astia nu vor sa ma lase sa fiu pe picioarele mele, cand ei vor sa imi taie picioarele. Eu trebuie sa ma scund sa fug de ei, sa fiu in siguranta, iar ei nu vor sa ma lase, asta e alegerea lor, nu a mea. Nu am ce sa fac sa spun si cui la varsta asta, decat ca as fi vrut si eu sa fiu o fata de 18 sa ajung la facultate, sa termin liceul, sa fac hobbyuri, sa ma inteleg cu cineva sa incep o cariera serioasa, altfel de relatii, prietenii, si nu stiu ce se intampla, vine cate unu se baga aiurea in aseama vorbeste si devin tinta unora care vor sa-si bata joc de mine, si numai ei vor sa interactioneze cu mine asa in glume proaste. Si apoi ma arata cu degetu nu ma pot intelege cu nimeni, ma ascund in rusine.
Consider ca as fi meritat si eu respectul unui asemenea "indian" care poate sa o faca cu orice fata, consider ca as fi meritat sa fiu frumos bagata in seama din fata mea sa-mi vorbeasca, nu cu mainile prin spatele meu ca sa fie pe altele in calea mea. Nu consider ca am rgesit cu nimic indiei ca sa imi arunce unu asemenea blestem de baiat in viata mea. Consideram ca merit sa am o viata paralela cu asemenea baiat si fetele lui, consideram ca merit sa traiesc o viata normala fara asemenea eprsoane, dar nu stiu unde ma aflu, pare ca toata lumea se invarte in jurul acestui subiect, iar eu privesc lumea cum ma ineaca.
Nu consider ca merit sa plang 15 ani ca nu pot cunoaste un baiat pentru mine, ca sa fiu cu unu de 15 ani mai mic dupa acesti 15 ani pierduti in plans, nu consider ca merit o asemenea soarta. Emotional nu sunt apta sa fac fata nici unui baiat care s-ar da la mine, de orice varsta ar avea. Ea sta linistita doarme cu sotul, isi traieste tineretea cu sotul, iar eu nu stiu de ce mi-a dat dzeul asta o asemenea soarta sa-mi plang tineretea dupa nepotriviti care rad de mine, care au unde s-o bage si trebuie sa se joace cu mine. Oribil din partea lui dzeu sa faca "fete" pentru ei si pe nimeni pentru mine, sa traiesc asemenea cosmar.
Da ma bate tata cand un baiat vine la poarta sa zica ca ma dau la el pe ent ca l-as chema in casa, si nici macar nu stiu cine este, a zis de vecinu, nici macar nu vorbesc cu vecinu, de cand eram mica, au fost fete mici pe strada erau cu fusta o ridicau in fata lu vecinu, tipau ca eu sunt proasta, cand veneam de la scoala. Ma batea "clona mea de verisoara" cand eram mica, vecinul radea de mine. Tata cica m-as da eu la acest vecin pe net. Nu m-am dat niciodata la nimeni pe net, am vorbit cu un strain care si-a abtut joc de mine, s-a jucat 3 ani cu mine de a relatia virtuala pe net, nu ne-am cunoscut, si bineinteles ca se luau fete baieti de mine pe strada, starini care nu ne cunoastem eprsonal. I-am dat ignore si apoi am pastrat distanta, nu am vorbit cu alti baieti cum am vorbit cu el, nu am mai dat nici un fel de detalii, dar ei ma cunosteau deja, si le scriam cum traiam ce se intampla, si se foloseau de informatiile despre mine. Faceam un lucru pe ent, si ei se jucau reactionand la ceva care n-avea legatura cu ei si nici cuc e ma acuzau. Nu consider ca am meritat sa fiu hartuita de fetele lu indianu(tamilu) acuzata de homosxualitate, nu consider ca merit sa fiu tratata in asemenea hal de obsedati care imi fura viata. Nu am fost niciodata atrasa de fete, ceea ce a vazut pe net inseamna altceva nu faptul ca eu as fi homosxuala.
Este ca o buba care nu poate fi eliminata, vede si se leaga de mine si incepe cu acuzatii care ma deranjeaza emotionalfoarte tare,. da sufar la varsta mea numai de baieti nepotriviti am fost batjocorita si nu am avut o relatie. Si asta se leaga de mine cu tot felul de glume proaste pe seama mea, cu fetele lui pe mine scandal urlete, lovituri, tars de mine, acuzatii. Am fost trasa de tata de fete Se da la mine, sta ala cu ele, si trebuie sa faca asa la mine, si nu consider ca merit sa traiesc asemenea cosmar. Nu consider ca este obligatia mea sa fiu pentru pusti ca n-a vrut dzeu sa faca pe cineva potrivit pentru mine cand aveam eu varsta, nu consider ca merit eu si corpul meu sa am de a face cu atatia nesimtiti. Nu consider ca merit sa fiu hartuita de o fata care ea stie relatie cu motivul ca eu nu. Nu consider ca merit ca un tamil sa ma trateze astfel. Consider ca as fi meritat pe altcineva care sa ma inteleaga, nu sa se distreze asa pe seama mea razand, nu consider ca as merita sa fiu atat de necajita. Nu consider ca ar fi obligatia mea sa fiu cu cineva sub varsta mea, ca nesimtitu are chef sa gandeasca astfel despre mine. Si nu consider ca ar fi obligatia mea sa fiu in relatie cu unu care sa-i fac treburile casnice ca el sa fie ocupat cu fetele, iar eu sa stau in casa sa-i "muncesc". Nu consider ca trebuie sa fiu nici prostituata pentru a face bani pentru un asemenea om. Nu consider ca eu trebuie sa cumapr vreun baiat care bea, fumeaza, se drogheaza, care poate sa ma insele ca el e barbat si trebuie sa faca asta, nu consider ca merit asemenea relati sau ca ar mai trebui sa fac operatii ca sa arat "femeie" sau sa ma imbrac "provocator" in public pentru ei, sau sa se pupe cu altele langa mine sa faca glume amoroase, nu consider ca trebuie sa fiu un fel de servitoare pentru un asemenea baiat. Nu consider ca merit asemenea soarta oribila eu. Nu consider ca trebuie sa fac eu prostitutie ca "n-avem bani". Nu consider ca asa trebuie sa imi vorbeasca un baiat sau persoanele apropiate. Consider ca dzeu a fost nedrept sa ii dea sot la doar 16-20 de ani unor fete violente, batause si vulgare,, care injura vorbesc urat. Nu ma consider mai masculina decat ele, si nici handicapata si ce spun aceste fete su baietii lor despre mine. Nu consider ca e necesar pentru o fata sa fie aproape goala in public pentru a avea un iubit strain care s-o vada, consider ca iubirea se creeaza intre apropiati nu se gaseste asa in straini. Nu consider ca merit sa fiu o "stricata" la 30 dupa "gunoaie" care s-au distrat cu altele inainte, nu consider ca trebuie sa fac modificari in corpu meu pentru a avea un asemenea gunoi, nu consider ca merit sa ajung la asemenea soarta. Consider ca fetele sunt obligate de mici sa fie false pentru atentia baietilor, si consider ca-s prea rasftati.
Si eu aveam 20 de ani, atunci nu cunosteam baietid e varsta mea, atunci visul meue ra cu ce sa ma imbrac ce sa mananc si unde sa ma duc, eram foarte ingrijorata. Atunci eu nu am putut cunoaste un baiat sa am scoaat din situatia asta, ca sa ce? Ca trebuie sa astept sa creasca copiii sa ajunga la 20 sa ii pot avea pe mine? Ca eu 20-30 sunt pedepsita nu am voie sa stiu baieti ca eu trebuie sa fiu pentru pusti? Cum trebuie sa ma simt eu in asemenea situatie atat de insultata? Eu nu sunt Priyanka Chopra. Nu consider ca as merita sa fiu tratata in asemena hal urat de acest dzeu. Dar eu ce simt eu? Simteam o nevoie imensa la 18 ani 20 de ani cand si eu ii aveam, dar ce am putut obtine eu, maretul plans de la 23 nu ma pot opri din plans cum imbatranesc, ma consuma. Ca cine alege cum sa traiasca fiecare om cum sa fie tratat de ceilalti, ce fel de persoane sa aiba in viata sa? Si totul este ce, ghinion? De ce sa merit eu ghinionul si o viata urata sa plang sa sufar asa? Ca trebuie sa fiu eu folositoare in vietile altora, dar ce am eu nevoie, sentimentele mele, ca cine alege si imi face soarta asta urata mie? Eu n-am voie sentimente ca rtebuie sa fiu pentru lume in fata lu dzeu? Dar dzeul ala, in fata mea de ce ma batjcooreste asa cu viata asta oribila pe mine?

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai 30 de ani, nu poate nimeni să te țină cu forța nicăieri. Muncești?

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

M-a tinut dzeu cu forta ca sa ajung asa la varsta asta.
Uneori as fi vrut si eu sa fiu tratata ca pe o persoana de varsta si nevoile care le am, sa fiu intre oameni care se comporta cum am nevoie. As fi avut nevoie, cu vreo 10 ani in urma, acum pot doar sa plang ca amintirile mele sunt cum traia altcineva. Sunt exact ca un copil, blocata in corp si varsta de copil. Toata munca mea a pierit, n-am ajuns eu unde voiam, e altcineva care s-a bagat sa ma opreasca. Si eu nu pot sa "muncesc la jobul meu" ca e prea tarziu, e viata altcuiva. Eu trebuie sa ma ascund in rusine, ca tot jobul meu a fost doar un vis din care ma trezesc zi de zi sa plang speriata ca m-a vazut dzeu si ma asteapta pedeapsa, ca e premiul altcuiva si eu sunt in plus.M-a batut, a castigat, m-a inlaturat, eu nu mai exist, n-am loc nicaieri de ele. Ca a fost alegerea "lui" sa vad ce amarata sunt eu, cum fuge cu "al meu".
Tare-s curioasa ce om a ajuns in viata singur prin razboi cu toata lumea, unde si-a dorit. Ca mereu este cazul cand are un prieten si munceste cu prietenul, gaseste serviciu prin cunostinte, iar eu fug mereu ca se au si se leaga tocmai de amarata de mine sa-mi faca necaz. Oricine a ajuns undeva in viata a avut cu cine, nu a fost singur contra la toti ceilalti care nu il lasau sa "isi faca treaba" devastandu-i teritoriu si munca.
Sunt fete minore care ajung mari in viata, si ratate de varsta mea, care e un baiat la mijloc. Pe copila vrea s-o faca, pe adulta o ineaca. Si asta e adevarul, ca o afecteaza, o manipuleaza, se comporta bine sau rau el alege, ea devine exact "jucaria", o manevereaza dupa chefuri, si ea habar n-are ce se intampla, ca el face totu, el o creeaza sau o distruge, exact cum alege. Si cand apropiatii aleg sa o inece, ea nu mai are nimic, nu e nimic, acest comportament al lor e tot dzeul deasupra vietii ei. Si atunci copila are probleem si familia profita, copila trebuie sa paraseasca scoala si e in folosul rudei s-o ia la serviciu sa traiasca impreuna vai de capu lor. Si "copila" nu-si accepta soarta ca vroia sa termine sa ajunga la facultate si nu a fost alegerea ei sa ajunga in asemenea situatie. Si toti se fac cerc in juru ei s-o bata in cap cu vorbe batai scandaluri, sa o manevreze dupa nevoile lor, si atunci ea e pedepsita de dzeu sa ii suporte pe cei care o distrug. Ca bataai nu o face puternica, ci ii rupe oasele si memoria, si atunci nu e in stare sa traiasca viata proprie si trebuie sa depinda de cei care depind de ea. Si atunci ei urla ca ea nu ajuta, cand ei vor ceva, si ea cand are nevoie, ei nu exista sunt "suparati" ca "batuta" n-a fost in stare sa faca destul. Si batuta isi da palme "aoleu aoleu ce e viata doamne ce ai cu mine in ce hal sunt unde ma aflu ce se intampla doamne".Si doamne doamne nu se poate arata, a facut prizoniera pentru asemenea oameni.
Iar ma ia valu, munca e luxul de la varsta asta care nu imi permit. La 18 termina liceul se marita, eu stau deoparte si ma agit ca nu pot sa dorm, nu pot sa respir, nu am cu ce sa ma imbrac sa mananc etc. Nu eu n-am putut sa termin, eu am fugit de bataie si nedreprtatea care o traiam acolo. Am fugit din 3 scoli. E obligatia mea presupun sa muncesc cate 16 ore in conditii de clasa 3 ca tineretea mea s-a dus in haosu cui a avut chef, ca n-a vrut sa ma lase sa-mi incep cariera cand eram in stare psihic si emotional. Trebuia sa imbatranesc ca sa ajung la ce am feream. Nu stiu nu am gasit profesionisti sa ma indrume, am gasit vagabonzi sa se joace cu mintea mea, si habar n-aveam eu cum se simt fetele alea de fapt ce sunt ele de fapt acolo. Ce nu-s am aflat, nu-s virgine obligate cu bataia santajate ceva de genu asta, se distreaza. Eu treceam prin tot ce credeam despre altele. Si acum mi-a ramas doar sa plang ca eu nu am putut trai cum credeam eu ca aar putea fi viata mea, ci ele au primit acea bunatate la care visam, eu treceam prin rele care credeam ca o patesc altele (ca asa ma pacaleau ei pe mine). Atunci n-a existat politie sau ceva pentru mine, asa era viata mea, imi facea unu si toti erau de partea lui, incepeau sa imi faca la fel. Si pe mine pica pedeapsa cand este vorba de subiectul asta, eu niciodata "victima" mereu "vinovata". Si eu am de plans shocata mirata, ca asa e viata mea, sunt victima pana ajung la inchisoare invinuita.
Eu chiar nu stiu ce este viata si cum ar trebui sa se comporte cineva omeneste, la varsta mea e prea tarziu sa invat asta, dupa tot cosmaru prin care am trecut. Am trait o mare gluma proasta, numai in gluma ma ia, totu e o gluma, singura seriozitate e cand ma bate, cand ma obliga cu bataia atunci isneamna ca-s seriosi. De unde trebuia sa stiu eu ce sa stiu eu? Toata viata am fost aici in situatia asta, parintii (familia) ma mint si se cearta cu mine, ma bat sa inteleg ce vor ei sa fie in capu meu, si la varsta asta tot in situatia asta de copil sunt blocata. Sunt constienta ca nu cunosc pe nimeni, lumea profita, si sunt constienta ca nu stiu cine ce fel de om prefacut poate sa fie, sunt constienta ca nu cunosc si numai in belele am dat mereu, cat sunt de singura si amarata, cum trece viata.
Ca "feminina" ma consider ca a fost o nevoie ca de fiecare data cand un baiat se apropia de mine, se juca de a "prietenia" consider ca a fost o nevoie umana ca eu sa am un fel de incredere sa am atasez. De asta nu ma pot pazi, astept batranetea nu stiu ce sa fac? Sa le pic asa sa ma ia *** odata tot asa?
Daca vad o fata raman fixata ca ce "bagaje" are aia in comparatie cu mine, ma apuca plansul nu pot sa ma opresc. Si n-a fost alegerea mea ca sa interactionez cu asemenea "fata" eu. Si se mai ia si de mine cand vede cum fac, incep glumele si scandalu, se mai baga si "baietii ei" si eu habar n-am cine-s ei, pic pe ei din nevoie, ca se leaga de mine cu "glume" vai ce ghinion am eu in viata. De "munca" sunt eu in stare in asemenea situatie. Pentru mine, tot ce exista este "fata aia are totu in calea mea, din cauza ei". Inainte sa imi fac acest cont pe TPU, asta mi s-a intamplat. Am venit pe acest site intr-o noua speranta ca as gasi pe cineva cu care sa comunic ce citesc, si ca m-as putea trata de aceasta boala a izolarii. Poate e prea tarziu pentru mine, poate sunt prea paralela.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este prea târziu, ai doar 30 de ani. Multe persoane sunt în situația ta și nu trebuie să-ți fie rușine de nimic. Doar că nu poți sta toată viața în același loc, trebuie să faci o schimbare...
E bine că ai intrat pe TPU, dar aici sunt și mulți oameni răi. Încearcă să nu pui la suflet orice ți se spune.