| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de o părere.
Am avut o relatie cu un tip, timp de un an jumatate. Toate bune, pana in luna martie, cand mi-a spus ca nu ne potrivim si ca ar fi mai bine sa ne despărțim. I-am cerut o explicație, pe care am primit-o dupa doua saptamani. Mi-a spus ca voia o pauza, sa vada ce e cu sentimentele lui, dar ca acum e 90% sigur, ca ma iubește. Ok se subînțelege de aici ca am pus "botu" si ca ne-am impacat. Toate bune, pana sambata trecuta cand, acelasi comportament, nu mi-a răspuns la mesaje, nu mi-a răspuns cand l-am sunat. S-a hotarat într-un final sa îmi spuna ca a decis (de unul singur fara a discuta cu mine ceva) ca e mai bine sa ne despărțim, ca din nou nu ne potrivim. Chestia e ca noi nu am avut certuri grave, am avut neînțelegeri ce e drept, dar s-au rezolvat discutand. I-am cerut doar sa vorbim, nu pentru a ne impaca sau ceva, ci pentru ca nu mai avem 5 ani si putem sa ne despărțim de persoana pe care sustinem ca o iubim, altfel decat printr-un mesaj pe Facebook. Nu mi-a spus decat ca nu are nici o explicație si ca ii pare rau.
Eu nu stiu ce Dumnezeu sa mai înțeleg. Mi se pare asa puțin o manipulare din partea lui, pentru ca stie ca voi fi aici tot timpul. Doar ca de data asta e diferit. Nu-mi doresc sa ma impac cu el ci doar sa-mi dea o explicație, sa pot trece mai usor peste. Doar ca mi se pare ca o iau razna.

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Nu stiu daca o sa iti dea un motiv dacă asta aștepți. Ca sa treci mai repede peste gândește-te ca nici nu contează motivul, tu ai făcut tot ce ai putut sa va înțelegi, sa îți explice și nu ai reușit.

El nu te-a respectat in de-ajuns ca sa îți spună ce se întâmpla cu el, s-a pus pe el pe primul loc cum mulți o fac.

Eu zic sa nu îl mai aștepți sa vina înapoi și sa te concentrezi pe tine, și pe lucrurile pe care ții le plac.

El se pare ca ii pierdut dacă nici măcar nu poate sa fie sincer, te lasă așa sa aștepți ca și cum nu contează.

Sincer concentreazate pe tine, găsește ceva nou sa faci, nu ai dc sa ții trista fiindcă ai făcut tot ce ai putut, împăcate cu asta.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S-a dezorientat de la virusul asta, poti sa-l lasi daca te jeneaza atitudinea lui

| Ofiintă a răspuns:

De la un asemenea băiat, bărbat sau ce-o fi, nu trebuie să ai aşteptări de nicio culoare. Ai suficiente motive pentru care sa accepti despărtirea si nu ai nevoie de explicatiile unuia care nu stie ce îsi doreste.

| darrio2007 a răspuns:

Se pare că băiatul are deja pe altcineva. S-a plictisit de relatia cu tine. Va reveni cand se va plictisi si de cealalta.

| Adry05 a răspuns:

S-a plictisit de tine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Anabelle2020 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cred ca vârsta mea este relevantă.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anabelle2020):

Vai dar foarte importanta te considerilaughing sigur nu ai mai mult de 17 ani e clar.

| Anabelle2020 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Bine. O zi frumoasa

| DonGiani a răspuns:

Vezi că ți-am dat mesaj în privat.

| Hannah06 a răspuns:

Un imatur, nu stie ce vrea de la viata...nu are rost sa-ti bati capul cu el. Da-i block din viata ta.

| Andreea1778 a răspuns:

Își cam bate joc de tine