| anonim_4396 a întrebat:

Revin din nou,cu ultima! Dau funda,desigur. Va rog sa cititi tot,am nevoie de voi. Vreau sa va spun ca m-am inselat,fostul meu prieten(fost de doua zile)nu s-a dus la alta cand m-am despartit de el,chiar a avut treaba insa nici dupa ce a terminat-o nu mi-a raspuns la mesaje,a spus ca a avut tel stins,nu avea baterie(ce-i drept nici nu-i merge tel,deloc). Ieri a venit la mine,am plans mult in fata lui,l-am rugat de multe ori sa ne impacam si a zis nu,a zis nu deoarece asa e el,e orgolios si nu se poate impaca mai ales pentru ca este a doua oara cand i-am spus sa ne despartim. Atunci,tot dupa multe lacrimi si "te rog,hai sa uitam si sa ne iubim" l-am mai intrebat odata"vrei sa ne impacam,da sau nu" si a dat din cap ca nu,atunci i-am soptit la ureche ca il iubesc,sper sa fie fericit,sanatos,imi pare rau ca nu-i voi mai putea fi alaturi atunci cand va avea nevoie si a inceput sa planga,nu stiu daca erau lacrimi false sau nu,dar plangea,atunci mi s-a rupt inima,si din nou l-am rugat,am plans,l-am sarutat,exact ca in filme s-a intamplat. Dar,nimic,desi a zis ca tine la mine. Nu s-a impacat cu mine nici dupa ultimele mesaje de aseara. Imi pare rau ca nu-i voi mai putea fi alaturi,el a decis iar el nu intelege de ce i-am zis sa ne despartim, pentru ca ma ranea foarte tare. Am hotarat sa nu-l mai caut de azi, ce credeti? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| ElenaDanielaE a răspuns:

Daca iubesti o persoana si chiar iti doresti sa fii cu ea iti calci pe orgoliu.
Tu ai facut tot ce era de facut! Ce mai voia sa faci, sa ajungi sa-ti tai venele ca sa-i demonstrezi ca-l iubesti?
Probabil a plans pentru ca te-a vazut cum suferi, dar el nu te mai poate face fericita, nu mai vrea!
Eu cred ca nu te merita!

10 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Orice despartire e grea...insa trece.plus ca te intareste.
ce sa iti spun succes in continuare si sigur vei gasi pe cineva exact pe placul tau

| anamaria0974 a răspuns:

Lasa lucrurile asa cum sunt, pasul cel mai greu a fost facut. Lasa timpul sa treaca si nu mai incerca sa te impaci cu el, incearca sa te impaci cu tine insati. Fi puternica, or sa treaca, toate trec! Bafta! :*

| sofisis a răspuns:

In sfarsit ti-a venit mintea la cap.

| Danysan a răspuns:

Dar sti ce mi se pare mie din aceasta Istorioara a ta.Ca La voi e mai mult un joc decat o Relatie.Citeste cu mare, ba chiar foarte marea tentie ce iti voi spune.Prietenul tau e din gama acelor Baieti care habar nu au pe ce Lume Traiesc dar si tu ai o mare Vina in toate astea.Imi dai de inteles ca esti genu care vrea sa stie tot si sa detina controlu in Relatie ceea ce e de prost gust.Ce daca nu ti-a raspuns, poate ca nu a putut sau nu a avut cu ce.Astea sunt motive Infantile de cearta si ntr-o Relatie Serioasa nu isi au locul.dar cred ca esti la o varsta in care daca nu iti raspunde Iubitu la Tel repede sari in sus si te ei de el ceea ce este foare rau.Acum pot sa stiu si eu de ce s-a ajuns la asta daca nu te-a facut sa Suferi sau nu te-a Inselat? Spui ca te ranea foarte tare si tu ai vrut asta dar nu vad cu ce? Te batea se purta urat cu tine ca in rest nu vad cu ce. Cred ca daca nu a facut nimic care sa duca la asta si te-a apucat pe tine asa deodata sa faci asta e de inteles ca nu vrea sa mai continue.Intr-o Relatie nu poti sa iti permiti sa joci cum vrea Iubita, Azi esti si maine nu mai esti.Intelege ca se baga Sentimente iar prin comportamentu tau probabil ca l-ai facut sa nu mai vrea nimic chair daca Tine la Tine.Incearca sa vb cu el si fa-l sa Inteleaga ce te deranjeaza la el pentru ca poate si el are o mica Vina, insa repet trebuia sa ii spui asta si sa nu se ajunga la ce sa ajuns. Incearca sa te schimbi pentru ca nu e oki nici acum dar nici pe Viitor daca Continui asa in ceea ce Priveste parerea ta despre cum Trebuie sa te co, porti Intr-o Relatie.

| anonimus321 a răspuns (pentru Danysan):

I-am spus ce m-a deranjat dar nu ma intelege. M-am rugat doua zile de el sa-mi spuna ce simte pentru mine si nu a vrut, i-am zis ieri ca ma voi schimba, voi lasa de la mine si voi intelege, dar nu a acceptat. A spus ca ma voi schimba in prima saptamana, dar dupa voi face la fel..Si eu chiar vreau sa ma schimb pentru el. Dar el vorbeste cu atatea fete si ii e usor sa ma lase, se duce la altcineva.

| Danysan a răspuns (pentru anonimus321):

Pana la urma e Bine ca ai Incercat si chair daca el nu va accepta e Bine sa gandesti mai Matur pentru Viitor.

| Chamberlin a răspuns:

Buna,
Daca el nu te place nu ar mai trebui sa te gandesti la el.

| marry95 a răspuns:

Niciodata sa nu te rogi de un baiat sa va impacati sau sa ii areti ca esti chiar asa de disperata dupa el pentru ca iti faci mai mult rau si ii demonstrezi ca poate face orice cu tine. Controleaza-te nu face scene dramatice. Spune-i ca il iubesti si ai vrea sa va impacati dar daca el considera ca e mai bine fara tine nu o sa il mai cauti. Nu il mai suna sau trimite mesaje lasa-l pe el sa o faca daca simte nevoia sa vorbeasca cu tine. Nu trage de relatie singura pentru ca nu poti sa il tii langa tine daca el nu doreste acest lucru.

| ElenaDanielaE a răspuns:

E tare orgolios tipul sau poate chiar ii e mai bine fara tine!
Cand esti cu el nu mai dramatiza atat, o sa creada ca esti disperata si ca poate face orice din tine!
Se vede clar ca tu il iubesti, dar te-ai intrebat vreodata daca el mai simte la fel?
Nu-l mai cauta, daca te iubeste isi va da seama ca a gresit si va face el primul pas spre o impacare! happy

| anonimus321 a răspuns (pentru ElenaDanielaE):

Daca ii e bine fara mine, nu inteleg de ce a plans? De ce? Il vedeam asa de puternic incat n-as fi crezut vreodata ca-l voi vedea plangand, ca-i voi vedea lacrimile curgand pe obraz..de ce nu poate renunta la orgoliu pentru noi?

| ElenaDanielaE a răspuns (pentru anonimus321):

Daca iubesti o persoana si chiar iti doresti sa fii cu ea iti calci pe orgoliu.
Tu ai facut tot ce era de facut! Ce mai voia sa faci, sa ajungi sa-ti tai venele ca sa-i demonstrezi ca-l iubesti?
Probabil a plans pentru ca te-a vazut cum suferi, dar el nu te mai poate face fericita, nu mai vrea!
Eu cred ca nu te merita!