| paducele a întrebat:

Am nevoie de un sfat bun. Mie imi place de un baiat el nu stiu poate ca ma place cum as putea sa ii arat ca nu imi pasa de el cum sa fiu indiferenta fata de el. Ce ziceti daca as fii indiferenta ar mai tine la mine?

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Hm, tu vrei sa-l respingi in loc sa-l apropii? Stii ca e o arma cu doua taisuri asta? si totul s-ar putea intoarce impotriva ta? Tu trebuie sa actionezi invers, sa il faci sa te vada, sa stie ca existi si ca il doresti nu? Deci e bine sa apelezi la prietenii comuni, la colegi sa-l faca sa stie ca existi ca te intereseaza persoana lui asa ca...tu alegi! multa bafta!

| ghiCIne a răspuns:

Sunt de acord cu superdorex.
Fa-te observata, atrage-i atentia prin aspectul placut, (dar nu vulgar), un parfum - cand treci prin fata lui, daca vei fi indiferenta, vei fi aproape "invizibila" pentru. el.
Prinde curaj si actioneaza cumva!

| Simpluuu a răspuns:

E greu! daca vrei respinge-l dar din partea ta ar fi un gest cam urat. Mai bine ai sta intr-o zi cu el si ii spui tot ce simti. sad sorry ca nu pot spune mai mult dar nu am ce sa iti zic pentru ca nu am simtit si nici nu voi simti asta niciodata happy