| malishka93 a întrebat:

Vreau sa va spun povestea mea.In urma cu 2 ani si 5 luni am cunoscut baiatul pe care il iubesc! Neam cunoscut pe internet si eram simpli prieteni, timp de 1 an mereu vb pe internet, neam vazut numa pozele unul la altul dar web niciunul din noi nu a pus! asa a urmat o lunga perioasa de 1 an s avb pe internet citeodata si pe mobil, asta foarte rar! in timpul asta fiecare avea viata lui, niciunul din noi nu se gindea ca o sa fim impreuna! demulte ori trebuia sa ne vedem in realitate dar mereu ceva ne incurca si tot nuam cunoscuti pe interenet ramineam! Intro zi pe data de 16 aprilie mo sunat el, actualul meu prieten si mo intrebat daca sunt de acord sa ne vedem si eu sigur ca am fost de acord. aveam asa niste emotii.si intr-un sfirsit neam vezut in realitate.am stat vreo 5 ore am vb.lui tare i-a placut de mine imi scria mesaje ca sunt draguta dar mie asa si asa nu prea imi placea,, mereu imi scria mesaje dragute ma suna mereu ne vedeam, avea grija de mine! si dupa vreo 2 saptamini a inceput smai placa de dinsu! Mereu ne vedeam, ne simtema bine impreuna! A inceput sa-mi spuna ca ma iubeste dar eu nu-i spuneam ca nu simteam asta! si intr-o zi dupa vreo 3 luni de intilnire imi spune ca pleaca la Rusia la munka cind am auzit parca s-a rupt ceva din mine, am inceput a plinge, inima imi batea asa de tare l-am cuprins si i-am spus ca il iubesc! El cind o auzit mo cuprins asa de tare si mo sarutat si mi-a spus si eu te iubesc si promit sa am grija de tine si o sa fim impreuna pentru ca te iubesc! imi stergea lacrimile si in ziua ceea am inteles ca il iubesc ca am nevoie de el.eram foarte fericiti.ne iubeam intr-adevar toti spuneau ca en sta bine impreuna, niciodata nu ne certam mereu ne intelgeam si ne ascultam unul pe altul! Tin minte si acum prima noapte cind mi-am pierdut verginitatea cu el, si numi pare rau pentru ca il iubesc! Dupa citeva zile a plecat la Rusia pe 3 luni, in timpul asta cind era plecat mereu vb pe mess, pe mob nu uitam nici o klipa unul de altul! Cind a venit de la Rusia sa intimplat o tragedie a murit fratele lui. a avut un accident de masina! a fost o perioada grea pentru el, i-am fost mereu alaturi si l-am sprijit in toate.nici o klipa nul lasam singur! Dupa ceva timp cind mai uitase uun pic de cele intimplate iarasi am fost fericiti, cu tpoate ca au mai aparut certuri, gelozie! SI iar dupa citeva luni de fericire Parintii mau luat peste hotare mi-au facut dok si de nevoie a trebui sa plec cu ei peste hotare cu toate ca noi din timp stiam asta! Cind ma petrecut la aeroport eram distrunsi ambii, asa o durere in suflet am simtit si eu plingeam asa de atre. dar el baiat cidn am vast ca ii cyrg lacrimi am ramas fara cuvinte! ISunt aici in Portugalia de 3 luni si ne certam de multe pri nu avem incredere unul in altul.de multe ori se inbata parca e alt om.parca nu e baiatul care era odata, vien citeodata la 2 acasa stinge mobilul citeodata cind ne certam si e enervat! Mia spus cuvinte urite la betie de cidn sunt aici! mia spsu ca o sa ma astepte. vream ceva in viitor impreuna! CE SA FACE, CA SA FIE bine? Suntem impreuna de 1an si 4 luni,,, ce sa fac cum sa ma comporta sa il schimb si sa il fac sa inteleaga ca numa pe el il iubesc si nuam el imi trebuie! ce? dati-mi va rog niste sfaturi! are rost sa continuam relatia? il iubesc si am iubeste dara tare so schimbat! ce sa fac? cum sa ma comport eu cum?

3 răspunsuri:
| malishka93 explică:

Tin sa mentionez ca ambii avem 18 ani!

| cristina_6311 a răspuns:

Povestea ta este uimioare si se vede ca va iubiti mult. distanta e mare si e normal sa apara gelozia.u cat timp o sa mai fii peste hotare? de cand nu va'ti vazut? e greu sa ai o relatie la o asa mare distanta oricat de mare e dragostea.u acum trebuie sa fii intelegatoare cu el.

| Loredana_5130 a răspuns:

Buna,sa stii ca tot iubirile adevarate rezista la orice, daca te iubeste cu adevarat te va astepta! Problema este ce ganduri de viitor ai?