| nonamedeea a întrebat:

Vara trecuta am cunoscut un baiat cu doi ani mai mare decat mine(el 18 eu 16). Am fost la inceput doar amici, dar pe parcurs am inceput sa fim atrasi unul de celalalt. Am iesit impreuna, vorbeam mai mereu, totul parea perfect timp de cateva luni, el se purta cu mine foarte frumos. La o petrecere el s-a "combinat" cu o colega de a lui. Cand am aflat am ramas masca si m-am suparat pe el. De atunci nu am mai vorbit decat de cateva ori si ne vedeam doar la liceu. Acum doua saptamani s-a despartit de prietena lui si a inceput sa ma caute. De atunci imi da mesaje des, vorbim mereu cand ne vedem si sunt chiar surprinsa, dar putin mai distanta decat inainte(nu stiu daca el crede ca inca il mai plac). Ieri cand m-a sunat mi-a spus ca se simte atras de mine si ca face tot ce poate sa ma cucereasca. Dar discutia a deviat mult si a ajuns la subiectul "sex". El este virgin(si eu la fel) si a spus ca ar vrea sa isi inceapa viata sexuala cu mine. Atunci m-am enervat si l-am intrebat daca asta e ceea ce vrea de fapt. A zis ca nu, nu doar asta(se gandeste si la o relatie). A spus ca ii pare rau, ca l-a luat valul si spera ca nu m-am suparat, ca a dat-o in bara. Ce ar trebui sa fac? Altceva, a spus ca o sa mai discutam pe tema asta, cel mai bine fata in fata. Eu tin la el dar nu vreau sa ma culc cu el, nu acum. Si nu ma voi lasa convinsa. Am doar nevoie de o parere din afara in legatura cu aceasta situatie...

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca e disperat sa scape de virginitate.Nu i-a reusit cu colega lui si acum se intoarce la tine.ca poate tu ai fi mai fraiera si i-ai pica in plasa. Dupa ce ca urmareste sexul la tine, mai si spune in fata astahee hee...deci e disper saracul!

Lasa-l in pace si ignora-l! Nu merita!

8 răspunsuri:
| BuBu_6079 a răspuns:

Daca intr-adevar vrea doar o relatie serioasa te va astepta cat va fi nevoie si nu va mai aduce in discutie subiectul"sex", pana la urma urmei o relatie nu se bazeaza doar pe asta. Discutia fata in fata cred ca va rezolva mai multe...baftawinking

| chiury a răspuns:

Dupa cum stii toti baieti vor acelasi lucru de la o fata, deci nu esti singura... el v-a incerca sa iti recastige prietenia, si o sa vezi ca in continuare se v-a comporta frumos, iti v-a trimite mesaje unul mai ''atragator'' ca altul si chestii de genul asta, asta pentru ca, v-a intra intr-o mica perioada de obsesie pentru tine, e si normal pentru baieti virgini sa nu uiti ca el are 18 ani si stie cum sa seduca o fata,baieti sunt forte vicleni si ''romantici '' la vorbe, si stiu foarte bine ce au de facut pentru a seduce o fata, nu numai pentru tine e greu sa auzi asta, dar imagineaza-ti ce emotii si ce curaj a avut sa iti zica toate asta, si nu a ales orice fata te-a ales pe tine, deci a vazut el ceva la tine (fi mandra), dar tu ar trebui sa iti pui multe semne de intrebare > de ce te-a lasat pentru aia? sau doar vrea sa profite de tine,si dupa aia sa te lase iar balta? < ia totul si analizeaza din nou, pana la urma suntem fete si avem si noi mandria noastra, nu se poate sa ne lase cu ochi in soare si dupa aia cand vede ca nu merge cu alta, se intoarce din nou la noi. succes kiss

| Niros19 a răspuns:

Pai daca tea inselat odata o va face cu siguranta si a doua oara deci eu zic ca nu merita

| Lina_4442 a răspuns:

Daca sincer eu cred ca el vrea sex de la tine! Daca te placea asa tare atunci vara, nu ii fugea ochii dupa alte colege sau nu stiu ce! Sincer te poti intilni cu el daca il placi, te poti saruta cu el, plimba impreuna, dar sex sa nu faci asa deodata pentru ca el asa vrea! fii desteapta si nu te lasa sa te foloseasca cineva la intimplare! ai sa faci acest lucru! ai toata viata inainte si o sa gasesti persoana care o sa va iubiti reciproc si o sa simtiti atractia asta! mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm. daca vrea si sex asta nu inseamna ca nu vrea si o relatie...
daca isi va incepe viata sexuala cu tine cred ca nu te va uita niciodata, si ar trebui chiar tu sa "ai onoarea" sa o faci cu el prima data.
depinde, daca si tu vrei. daca nu vrei. spune.i c anul eti pregatita, mai dicuta cu el.vezi daca chiar simte ceva intens pentru tine.
big grin bafta.>big grin

| ady9722 a răspuns:

El e baiat, baietii de varsta lui vor numai sex si de aceea vrea sa sa culce si cu tine.Nu te lasa intimidate de el.

| zuzu333333_4283 a răspuns:

Nu daca a fecut asta o va face din nou nu te impak cu el odata te-a ranit sa vada si el.eu nu as accepta

| nonamedeea explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Eu tin la el si daca ar vrea sa incepem o relatie as accepta, poate am ajunge si acolo unde vrea el dar dupa mai mult timp. In niciun caz nu o sa fac sex cu el doar ca sa nu il pierdhappy