| deliax a întrebat:

am nevoie de un sfat... Daca sunt racita jos poate sa-mi intarzie mai mult de 10 zile? Mie mi-a intarziat deocamdata 15zile, si inca nu am nici un semn ca mi-ar veni in curand, in conditiile in care aveam destule... Fac dragoste cu iubitu meu fara sa ne protejama dar el nu a ejaculat in... Poate sa fie vorba de sarcina? N-am nimic care sa ma duca cu gandul la vreo raceala(nici o durere, nici scurgeri). acum cateva saptamani am avut niste scurgeri maronii vreo 2-3 zile dupa care totul arevenit la normal...

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Draga mea cam mare intarzierea de 15 zile plus o saptamana din perioada interzisa, de fecundatie, sunt 3 saptamani ma gandesc ca sigur este sarcina. In cazul racelii trebuia se mergi la doctor pentru tratament, nu te juca cu asa ceva. Daca iubitul tau nu a ejaculat in...stii ca poti ramane cu o sarcina extrauterina care este foarte urata si cu interventie chirurgicala? Urgent un test de sarcina si neparat control la specialist. Sanatate.

| ioanaa a răspuns:

Trebuie sa stii ca el chiar daca nu ejaculeaza in tine, in timpul actului sexual are si el o scurgere "lichid seminal" care poate contine spermatozoizi. Si se prea poate sa fie o sarcina, du-te mai bine la medic, nu mai sta dupa parerile noastre, niciunul din noi nu poate sti exact ce ai. Nu mai bine scapi odata de indoiala asta? Bafta.

| DenissaDeea a răspuns:

Nu te poti gandi neaparat ca intarzierea menstruatiei e din cauza unei raceli:pot fi doua posibilitati:1-o dereglare hormonala.2-o sarcina. dar totusi semnele semnalate de tine, nu as zice cert ca e vorba de vreo sarcina, poate fi o simpla dereglare a menstruatiei, fa-ti un test de sarcina dimineata si daca iti iese testul negativ, nu ezita si mergi la un medic ginecolog pentru a afla cauza exacta a intarzierii menstruatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este posibil să fii răcită, dar și o sarcină poate apărea la orizont.
Coitul întrerupt nu este o metodă eficientă de 100%.
Fă-ți un test de sarcină pentru început și consultă și un medic ginecolog pentru mai multe informații.
Sănătate.
Pa, pa.