| croissant a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la voi. Sunt cu cineva intr-o relatie dar simt ca nu il merit. Ce fac? Nu vreau sa il ranesc pentru ca il iubesc, odata ce iubesti pe cineva vrei ca acea persoana sa aiba pe cineva mai bun pentru ca el merita o persoana mai buna. Ce fac?

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Eu cred că tu nu-l iubești...

| Cristiann25 a răspuns:

Pai intai spune-ne si noua care crezi tu ca sunt motivele pentru care nu il meriti si apoi o sa iti raspund!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori te ridici la nivelul lui, ori il lasi cu cea pe care el o vrea.

| Foxyyyy a răspuns:

De ce te desconsideri in halul asta?

| Raiiiisa a răspuns:

Incerc sa te inteleg.
Daca persoana respectiva ar simti ca nu o meriti, in secunda urmatoare ar cauta ceva mai bun, care sa-l merite.
Nu vrei sa-l ranesti, pentru ca il iubesti.Ce crezi ca ar merita mai mult decat o iubire sincera venita din suflet?
Ar fi bine sa gandesti mai pozitiv, te injosesti singura.
Da-i ce merita ca sa nu te mai desconsideri.

| Miur a răspuns:

Daca el te iubeste totl e bine... il meriti si te merita.

| Ama00 a răspuns:

Ai mare grija ca asta va poate distruge relatia. Daca el te place, te iubeste, pe tine te vrea si tu simti la fel, de ce vrei sa strici totul cu o astfel de tampenie? El decide daca esti ceea ce-i trebuie sau nu. Nu-i mai baga vorbe in gura.

| AndreutaDeea a răspuns:

Eu nu cred că doar ăsta e motivul. Dacă crezi că nu vă potriviți cel mai bine ar fi să îi spui într-un mod cât mai frumos că vrei să încheiați relația. Sper că ți-am fost de ajutor. Te pup! :*