| flory_9483 a întrebat:

Buna am nevoie de un sfat.Eu am un prieten de 6 luni si ceva, imi spune ca vrea sa ramana impreuna cu mine pentru totdeauna, a venit la parintii mei acasa, si eu am fost la ai lui, au fost de acord, dar ceva ma face sa cred alceva.Azi ne am intanlit pe la 5, am stat impreuna 2 ore, dupa care ma adus acasa si mi-a spus ca se duce sa faca un bilet la pariuri, am asteptat sa ma sune sa mi spuna ca pleaca acasa, el sta la 30 km de mine. Dupa 20 min l am sunat, dar nu a raspuns, apoi am mai stat vreo 10 minute si iar l am sunat, dar mi a respins apelul. A mai trecut 30 minute si l am sunat din nou, si mi a spus am treaba, pa si mi a inchis telefonul. Apoi ii dau un sms si ii spun : ce faci si de ce nu vrei sa imi raspunzi? La care, el raspunde sunt la volan. Dupa care ma suna si imi spune ca a fost la un suc cu un prieten, si ca avea ceva de discutat, si de aceea nu a raspuns.Crede-ti ca s-ar fi intanlit cu altcineva?

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pe de'o parte ar fi bine sa ai incredere in el si pe de alta sa ai grija.

| Zenithf a răspuns:

Nu, dar cred ca pariurile sunt boala grea, ma tem pentru voi. Este ceva frumos intre voi, ca nu stati doar pentru o aventura trecatoare, dar faza cu pariurile este urata, poate sa se termine nasol de tot. sad
Domnul fie cu voi.

| irina20 a răspuns:

Altcineva, adica alta fata?
Nu cred.Mai bine incearca sa ai incredere in el. Daca tineti 1 la altul e pacat sa incepeti cu crize de gelozie si altele.

| monique a răspuns:

Are motive sa te minta? Din personalitatea lui iti dai seama.

| UninspiredName a răspuns:

Esti prea geloasa... mai da'i niste spatiu, daca iti mai da un motiv de indoiala, discuta cu el da te sfatuiesc sa il lasi in pace, sa'r putea sa te fi inselat da nu trage concluzii pripite prea repede, oricum, vezi ce semne mai da

| winchesters a răspuns:

Este posibila si varianta sa fi fost cu alta. dar daca tu spui ca aveti o rel "stransa". adica daca v.ati si prezentat la parinti. poate chiar te iubeste si nu te va rani, si poate intr-adevar a fost cu altahappy!
Sper ca ti-am fost de foloshappy
Tzuck!:*
Ai grija de tine!winking

| Anamaria_7214 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar varianta ta poate fi o posibilitatebig grin
putea sa fie la volan si sa-ti spuna nu?
putea sa fie cu prietenii si sa-ti raspunda
discuta cu el si spune-i ce crezibig grin
sau daca se mai intampla asa ceva suna-l cu numar ascuns vezi daca raspunde si ce se aude.
Baftahappy

| Luizsa a răspuns:

Orice e posibil cand vine vorba de un baiat dar tu incearca sa ii acorzi mai multa libertate ba chiar uneori sa nu ii acorzi atentie prea multa, lasa-l pe el sa te caute si sa iti puna intrebari de genul "unde ai fost?" "dc nu ai raspuns la tel sau sms?" etc si atunci vezi daca ii pasa de tine sau nu si referitor la faptul ca v-ati prezentat parintii reciproc nu e ceva foarte important pentru anumiti tipiwinking