| iAngel a întrebat:

Am mare nevoie de voi , cititi si raspundeti va rog frumos , eu m-am mutat intr-un liceu nou de cand am inceput clasa a-X-a si pana atunci nu am avut nicio relatie sa dureze mai mult de 1 saptamana , nu simteam nimic . si am zis sa nu ranesc acea persoana si am vrut sa fiu singur.Dupa 1 luna de cand am inceput scoala , un baiat(prieten) mi-a spus ca sora lui , e innebunita dupa mine , s-a indragostit lulea la prima vedere(sora lui nu a mai avut nicio relatie) Si dupa 2 saptamani , am spus hai sa incerc,sa vad poate pot si eu sa iubesc . si asa a fost,timp de 5 luni , am avut primul sarut impreuna,la petreceri impreuna,craciunul si revelionul l-am facut impreuna,primele cuvinte care le-am spus in 2012 , am strigat tare "TE IUBESC si numele ei" , sunt o fire romantica , cand iubesc renunt si la mine numai sa o fac pe ea fericita,sa fie fericita alaturi de mine,sunt in stare sa iubesc cum nu poate iubi nimeni , si cand am facut noi 5 luni , ea trebuia sa ma sune intr-o seara,ca a avut treaba,si i-am spus sa ma sune ea,ca mie imi expira minutele,si am asteptat si nu m-a sunat., iar dimineata mi-a dat un sms ca simte ca relatia nu mai merge , ca ii este mai bine singura , nici macar nu m-a sunat sa imi spuna asta,fratele ei i-a spus ca este o fraera,o proasta,o lasa,mama ei a plans cand a auzit ca ne-am despartit,tatal ei i-a spus ca un baiat ca mine nu o sa mai gaseasca,si ea chiar nu stiu ce are in cap,nu mi-a dat niciun motiv ca sa ne despartim,nu i-am gresit absolut cu nimic,dupa cateva zile mi-am facut o noua relatie,sunt impreuna cu fata asta de 7 zile , dar nu simt nimic pentru ea , imi spune ca ma iubeste spun si eu ca o iubesc dar nu simt asta , nu mai simt nimic , simt ca viata mea nu are rost fara ea,ne vedem la liceu zilnic in pauze(ne vedem din intamplare) si nici nu ma baga in seama,doar se uita la mine si zambeste iar pe urma pleaca in clasa,daca mi-ar spune sa ne impacam asi spune da , sunt innebunit dupa ea , o iubesc la nebunie , am 17 ani ea face 16 in 6 zile , cand ne vedem in pauze din intamplare,imi vine sa ma pun in genunchi in fata ei sa incep sa plang si sa ma rog de ea sa mai avem o relatie(eu le arat prietenilor si celor care ma vad,ca sunt bine , sunt vesel,am trecut peste,nu am nimic) dar cand ajung acasa in camera mea,incep sa fiu trist,ma gandesc la ea,simt ca mor si nu stiu ce sa fac , simt ca fata asta este viata mea,si am pierdut-o,nu m-a parasit pentru alt baiat,fratele ei i-a spus ca daca il prinde cu alt baiat nu stie ce-i face,nu m-a parasit ca ne-am plictisit,nu a intervenit monotonia deloc in relatie,ii faceam mereu poezii,momente romantice sa le tinem minte impreuna,ii duceam cate o floare,cate o ciocolata,mereu gaseam ceva sa o surprind,chiar nu stiu ce sa fac ... Va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Raluca28 a răspuns:

Din cate spui tu aici, pari un baiat deosebit, iar ea o copila care nu stie sa aprecieze lucrurile marunte la marea lor valoare! Sau poate a pus ochii pe altu, si asa cum spui tu ca o iubesti pe actuala ta iubita asa poaate iti spunea si ea tie cand erati impreuna (si de fapt ea sa nu fi simtit nimic pentru tine, cum nici tu nu simti pentru actuala). Nu merita sa fi trist dupa ea! Sau poate are ceva probleme.desi nu cred, dar poate fi si asta, sau poate chiar ti-a spus adevarul si probabil simtea ca relatia chiar nu mai mergea din punctul ei de vedere. poti sa porti o conversatie cu ea in care sa o rogi sa fie sincera si sa iti spuna de ce v-ati despartit. Dar ai grija ca in acelasi timp sa nu o ranesti pe actuala ta prietena, pentru ca se poate intampla si asta daca afla ca inca mai tii la fosta si inca mai vrei o relatie cu ea. Asa cum esti tu ranit din cauza fostei asa poti sa o ranesti tu pe actuala!

| valentinamarinamary a răspuns:

Bai lasati baiatu in pace.mai nu iti spun sa treci peste pentru ca daca iti spun asa de deprimezi si mai tare.nu stiu daca poti dar incearca sa te duci acasa la ea si sa-i faci ceva special daca are ea o prietena si o cunosti si tu spune-i sa te ajute ii lasi indici tot felul de chesti si pana la urma sa ajunga la tine si ii spui tot ce simti absolut tot si chiar ii zici ca nu poti sa mai stai fara ea...sau daca asta nu merge daca tot zici ca esti asa creztiv mai fa un efort si gaseste ceva mai special, si cand o sa va impacati sunt sigura...winking sa o intrebi dc a facut asa spune-i ca tu meritai macar o explicatie!

| Antonima19 a răspuns:

Eu cred ca te place, foarte mult si cred ca ar vrea sa fie cu tine. Si eu am trecut printr`o situatie asemanatoare.mi-am parasit iubitul un tip blond cu ochii albastri pentru eu tip care semana cu Justin Biber. Si am regretat enorm.Am vazut ca el nu face nici un pas e vesel. Si eu, m-am aruncat de la etajul 3, dar am avut noroc nu am murit. Inainte sa fac asta ia`m scris pe mess Adio. Te Iubesc, am sa ma sinucid. Atunci si-a dat seama. Dar pana la urma am ramas impreuna. Incearca sa faci ceva pana nu e prea tarziu. Trimite`i pe mess chiestii din aste I Love You