| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat... Imi place mult de tot de o fata din clasa dar sunt prea timid si nu stiu cum sa-mi arat sentimentele mie cam frica de un refuz si nu cred ca sunt in stare sa-o fac acum am aflat ca se inscrie la liceu in aceeasi clasa cu mine poate e momentul oportun? sa o fac sa inteleaga ca ma place?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Andrei,nu te ineca intr-un pahar cu apa.
Inteleg ca esti timid,dar trebuie sa-ti depasesti starea asta,altfel vei pierde mereu,mereu se va gasi unul mai dezghetat care sa se apropie de fata care iti place,iar tu vei sta intr-un colt privind cum o face sa zambeasca,in timp ce tu n-ai curaj nici sa te uiti in ochii ei!
Oricat de greu ti-ar fi,trebuie sa inveti sa vorbesti si cu o fata.
Cand ti-e foame,mananci,nu? Cand ti-e somn, te duci si dormi.
Cand te indragostesti, o declari.Nu cauta momente oportune si nu te teme de refuzuri,asa vei invata,asa te vei maturiza.
Si,sa-ti mai spun ceva.E preferabil un refuz decat sa stai scufundat in incertitudine si stres,intrebandu-te,cand sa-i spun,cum sa-i spun,ce-o sa zica etc!
Apropie-te de ea,spune-i ca vrei sa-i spui ceva, spune-i ca e secret, invit-o undeva si...desfasoara-te!
Curaj!

2 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Buna.pai eu cred ac e momentul bun, perfect dar ia-o incet invit-o la un suc povestiti ajutativa reciproc apoi deschideti sufletul incet incet in fata eidaca te va refuza nu fi trist viata merge inainte vor fi mii de fete si orucm puteti ramane maici deci bafta fundita?:X

| Andrei10101 a răspuns:

Ms de sfaturi o sa incerc incetul cu incetul poate sa ma apropi mai mult de ea si apoi sa vad cum reactioneaza si ea... daca ma respinge etc...happy