| DaianaEsmeralda234 a întrebat:

Buna seara TPU. As avea nevoie de un sfat. Deci eu am un iubit, el este plecat in Belgia in momentul actual si nu vorbim foarte des deoarece e ocupat si il inteleg, la liceu insă, in clasa cu mine e acest baiat cu care am inceput sa vorbesc si sa ne apropiem si cred ca imi place de el si nu stiu ce sa fac, am nevoie urgent de un sfat, va rog. Simt ca m-am distantat de iubitul meu si ma simt foarte prost pentru ce fac.Dau funda celui mai bun raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar e normal sa iti placa de altcineva... doar nu poti sa controlezi asta. Cand vine, vine. Normal nu e sa iti inseli iubitul. Nu putem sa iti zicem ce sa faci, faci ce crezi tu. Dar gandeste-te ca poate si cu acel baiat o sa fie la fel. La fel te-ai simtit si cu primul ma gandesc, a inceput sa iti placa de el si toate cele. Asa e si acum si asa o sa mai fie poate. Astea sunt doar momente...

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cum sa fie normal sa iti placa de altcineva daca ai sentimente adevarate fata de partener?

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar am zis eu asta? laughing

A zis cineva ca are sentimente adevarate fata de partener si nu nu am citit eu? Mi-a scapat ceva? Nu cred. Cum am spus, nu e normal sa "isi insele" prietenul. Daca nu se mai inteleg o sa se desparta si gata. Dar daca a ajuns in pragul in care sa ii place de altcineva, inseamna ca nu a avut sau nu are acele sentimente fata de actualul partener. Iubirea nu trece...
Ar fi ca o joaca in acest caz, altfel nu explic cum sa se indragosteasca de altcineva. Deci... lasa sa isi faca de cap. Poate o sa dea si de persoana potrivita, candva.

| DaianaEsmeralda234 explică (pentru anonim_4396):

Ca sa fim intelesi, deci totul a inceput frumos cu acest baiat, la inceput chiar mi-a placut de el, dar pe parcurs am inceput sa ne distantam. si pana si el a recunoscut fiindca am discutat cu el sincer despre tot ce s-a intamplat si mi-a recunoscut ca ii e greu cu distanta si nici lui nu ii place situatia de fata, asa ca am ales sa ne despartim si eu am ales sa il cunosc pe baiatul acesta cu care vorbesc acum, si ne intelegem foarte bine, si ma bucur ca imi e aproape si toate cele, sper sa fie bine in continuare.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar fi bine să fii sinceră cu iubitul tău, nu e frumos să îl înșeli.